6. Keress és találj ki folyamatosan kihívásokat!
Ha újat tanulunk, az ösztönzi az agyunkat, és újabb neuron kapcsolatok alakulnak ki benne. Ami mindig jó dolog. Játsszunk társasjátékokkal, puzzle-el, tanuljunk nyelveket, olvassunk könyvet olyan témában, amiben nem vagyunk járatosak, akár tanuljunk meg táncolni, vagy tanulhatunk egy új szakmát is. Amivel foglalatoskodsz, azt az agyad elfogadja, és ez növekedésre kényszeríti.
7. Használd az ügyetlenebb kezedet is!
Ha az ügyetlenebb kezedet is használod írásra, akkor az agyad kevésbé aktív részét is használhatod, amit növekedésre készíteti ez a részt is. Mindenképpen érdekes kihívás.
8. Meditálj!
Komolyan, próbáld ki! A meditáció csökkenti a stressz hormont és ezáltal javíthatjuk memóriánkat és csökkenthetjük aggodalmainkat és levertségünket. Ha nem szeretnél egy csoporthoz csatlakozni számos lehetőséget találhatsz, hogy megtaláld a saját módszeredet arra, hogyan kerülj meditatív állapotba. Az interneten is olvashatsz erről.
9. Egyél tiamint, azaz B1 vitamin tartalmú ételeket!
Ez a vitamin az agy karbantartója. Segíti az agyműködést, nélkülözhetetlen számára. B1 vitamin szedésével pl. az Alzheimer-kórban szenvedők esetében javulás tapasztalható.
Megtalálható zöldborsóban, kelbimbóban. disznóhúsban, káposztában, salátában, hal és tengeri ételekben. Tejtermékekben, pl. joghurtban, kefirben.
10. Reggelire egyél zabkását fahéjjal!
Azon kívül, hogy finom, a zab regenerálja az idegeket, élénkíti, táplálja és pezsdíti az egész idegrendszert, a fahéj javítja az agyműködést, ráadásul az illata pozitívan hat az agyra. Ősi magyar ételeink közé tartozik a zabkása.
11. És az alvás!
Az alvás nagyon sok mindenre jó, nélkülözhetetlen, az agy egészséges működéséhez is szükséges. Az alvás nem csak a memóriára van jótékony hatással. Az agy fontos feladatot lát el éjszaka, a pihentető alvás alatt távolítja el a feleslegessé vált fehérjéket, amelyek napközben keletkeznek az idegrendszeri folyamatok során. Ha ezek a felesleges fehérjék az agysejtekben maradnak, akkor hátráltatják az összeszedett gondolkodást. Másnap kevésbé leszünk kreatívok, romlik a teljesítőképességünk és az információ feldolgozása és a problémamegoldó képességünk is csökken.