3. mítosz: Az extrovertált emberek jobban megállják a helyüket egy nyilvános beszéd alatt
Tény. Adottság és gyakorlás kérdése, hogy valaki képes-e nyilvánosan beszédet tartani, nem a személyiségétől függ.
Úgy gondolunk az introvertált emberekre, hogy szégyellősek, akik nem tudnak kiállni a közönség elé, de mivel egy ilyen beszéd tartásához adottság, és gyakorlás kell, nem kell azt feltételeznünk, hogy ezzel csak az extrovertált emberek rendelkeznek, a másik típus pedig elbukik a színpadon.
A szorongás, félelem attól, hogy mások előtt beszédet kelljen tartanunk, nem függ a személyiségünktől. Olyan tényezők, mint a hallgatóság rosszindulata, felkészülés hiánya és a magabiztosság hiánya jelentős szerepet játszik abban, hogy előjöjjön ez a szorongás, és valaki ne legyen képes megállni a helyét ilyen szerepben. A legtöbben azt gondolják, hogy ez az adottság automatikusan a nyitottabb embereknek jár, pedig ők is ugyanolyan eséllyel teljesítenek jól vagy rosszul, mint zárkózottabb társaik. Ezért is kellene a nyilvános beszéd tartását tehetségként vagy adottságként definiálnunk, amire bárki képes lehet, személyiségtől függetlenül. A beszéd megköveteli az összeszedett gondolatokat és érzelmeket, amire bárki képes lehet, ha megvan benne a magabiztosság ahhoz, hogy a helyes üzenetet közvetítse a közönségnek. Más munkatípusokat, mint egy eladó, ügyfélszolgálatos pozíciót is inkább az extrovertált személyiségeknek adnak szívesebben, pedig nem igazán van összefüggés, nem ettől függ, hogy valaki jó lesz-e benne. Minden egyénnek, függetlenül a személyiségétől, sok képességre és tudásra van szüksége ahhoz, hogy egy-egy munkát elvégezzen. Tehát egy introvertált ember ugyanolyan jó eladó lehet, mint extrovertált kollégái.
Ezek a leggyakoribb mítoszok az introvertált és extrovertált személyiségű emberekről, amik esetében szükséges a helyesbítés. Szintén sokan azt hiszik, hogy a zárkózottak teszik ki a népesség kisebb részét, pedig ez az arány nagyjából fele-felére tehető. Ezért is fontos, hogy tisztán lássunk, és ne ítélkezzünk elhamarkodottan, ne dőljünk be a sztereoptípiáknak.