Túl erős mosószert használsz
A legtöbb általános mosószer túl erős a melltartóknak, és idővel meggyengítik az anyagát. Olyan programon kellene elindítani, ami kíméli a ruhákat és olyan mosószert használni hozzá, amit kifejezetten ilyen célra fejlesztettek ki, ezzel nagyban meghosszabbítható a darabok élettartama. Olyan termékre van szükségük, ami segít megvédeni érzékeny anyagukat tisztítás közben.
Nem használsz mosózsákot
A legjobb, ha kézzel mossuk ezeket a darabokat, de ha nincs rá időnk, kedvünk és inkább a mosógépet választjuk, mindenképp érdemes mosózsákba tenni őket. A zsák megvédi őket attól, hogy kinyúljanak, és attól, hogy a kampók beleakadjanak másba, tönkre téve azokat. Kapcsold össze a melltartókat, így egymásba sem fognak beakadni. Ez egy gátat képez a melltartók és egyéb darabok között és megakadályozza, hogy a pántok összegabalyodjanak és kinyúljanak. Alacsony hőfokot és kímélő programot ajánlott használni.
Nem vigyázol annyira a sportmelltartókra, mint a többire
Nem megfelelően szárítod a melltartókat
Ezzel el is érkeztünk a másik lényeges ponthoz, a szárításhoz. Amikor csak lehetséges, levegőn száríts. Ha szárítógépet használsz, akkor idővel az anyag meggyengül, és a pánt rugalmasságát is befolyásolhatja. A szárító dobjában való szárítás eldeformálhatja a merevítőt, ezért nem fog már olyan jól passzolni a testedhez, ami nagyon kényelmetlen és előnytelen is. Teregesd inkább ki őket úgy, hogy középen (a két kosár között) akaszd fel, és ne a pántoknál fogva. Ha a pántoknál lógatod le őket nedvesen, könnyen kinyúlnak. Habár a levegőn való szárítás a leginkább ajánlott, ha nincs időd, vagy türelmed, hogy megvárd, amíg megszáradnak maguktól, akkor a lehető legkisebb hőmérsékletet válaszd a szárítógépen, hogy a legminimálisabb károsodás érje őket.