Mindannyian tudjuk, hogy a melltartókkal és más kényes ruhadarabokkal óvatosan kellene bánnunk. Mivel azonban nem rajongunk túlzottan a mosásért, általában mindent bedobunk egyszerre a gépbe, és nem indítunk el egy külön mosást csak a melltartók kedvéért. Az pedig, hogy kézzel mossuk a melltartókat még több időbe és energiába telik. Mit tehetünk mégis, hogy kedvenc darabjainkat a lehető legtovább élvezhessük?
A melltartókon általában nem látszik rögtön, hogy károsodnak, ha beteszed őket a mosógépbe vagy a szárítóba, de ezzel magadnak okozhatsz némi fejtörést. Nagyon nehéz kényelmes, jól passzoló darabokat találni, és általában elég drágák is, ráadásul a szakértők szerint évente ki kellene cserélni őket (amit szinte senki nem tesz meg). Ha óvatosan bánsz a melltartóiddal, amikor mosod őket, sokkal tovább húzhatják. Lássuk, milyen hibákat követünk el a legféltettebb kincseinkkel, amikor eljön a mosás napja.
Túl gyakran mosod a melltartókat
Nem úgy, mint az alsóneműt, ezt nem kell minden egyes alkalom után kimosni, amikor viselted. Ha mondjuk meleg volt, és leizzadtál, akkor mindenképp érdemes megtisztítani, de ha száraz, és nem koszos, nyugodtan felveheted újra és újra. Tippelnünk kell, hogy mikor jön el a mosás ideje, attól függően mikor volt utoljára tisztítva, hányszor volt rajtad és mennyi ideig. Az időjárást is számításba kell venni és azt, hogy mit csináltál benne. Ha túl gyakran mosod, azzal tönkre teheted az anyagot, és a formáját is.
Nem mosod elég gyakran a melltartókat
A melltartók esetében elég nehéz megállapítani, milyen gyakran szorulnak mosásra, de mint ahogy túl gyakran, úgy túl ritkán sem érdemes mosni őket. Azért is van nehezebb dolgunk, mivel általában nincsenek rajtuk látható koszok, de a bőr zsírtartalma miatt mégis koszosak. Az olaj idővel gyengíti a rugalmasságot, ami azt jelenti, hogy a bőrön természetesen lévő réteg hozzájárul a melltartók elhasználódásához. A folyamatot még gyorsabban elősegítik a parfümök, hidratálók, naptejek, és hasonló termékek. Az izzadás és bőrdarabkák szintén megviselik a melltartókat éppúgy, mint bármely más ruhadarabot. Körülbelül minden 2-5 viselés után kellene őket kimosni, hogy jó formában tartsuk őket.