Az állóképességfejlesztés mellett több izomzatot is megdolgoztatunk, elsősorban a váll-, a has- és a hátizmokat.
Vállizmok
Ha igazán erős vállizmokat szeretnénk, amelyek nem utolsó sorban látványosak is amellett, hogy természetesnek hatnak, akkor a leginkább nekünk való edzés a boksz lesz. A változó erejű ütések és a folyamatos karmunka tökéletes alakú és méretű vállizmokat eredményez.
Hasizmok
Bár a profi bokszolóknál általában nem a kockás hasak dominálnak, attól még igen erős hasizmokkal rendelkeznek. A rengeteg törzsfordítás, a hasizomból végzett gyakorlatok és egyes eszközök tökéletes hasizmokat eredményeznek. Mivel a boksz edzések erősítő és kardió jellegűek egyaránt, így a megfelelő étkezés mellett az eredmény is sokkal hamarabb fog jönni.
Hátizmok
A nyak-, derék- és hátfájás nagyon sokunk mindennapos problémája. A nem megfelelő testhelyzet, az egészségtelen székek mind nagyban hozzájárulnak ahhoz, hogy hátizmaink elgyengüljenek. A boksz ennek hatékony ellenszere, sőt a már kialakult problémákon is képes segíteni.
Eszközök a boksz edzés során
Ha eltekintünk a versenyzés gondolatától és hobbisportként választjuk a bokszolást, akkor rendkívül változatosan végezhetjük az edzéseket. Erre rengeteg eszköz áll rendelkezésünkre, melyeket akár otthonra is beszerezhetünk:
- ugrókötél
- medicinlabda
- reflexlabda
- súlyzók/ tárcsák (4-5 kg-ig)
- fedeles labda
- bokszkesztyű
Természetesen szükséges egyfajta alaptudást elsajátítani ahhoz, hogy megfelelően tudjuk mindezt végrehajtani és elkerüljük a sérülésveszélyt.
A mérkőzéseket szorítóban rendezik, melyek az edzések egy kis részét képezik, ha nem a versenyzés a célod. A szorító négyzet alakú, amelyet négy, megfelelően a talajhoz rögzített oszlopon kifeszített kötélsor határol.
A megfelelő ruházatról és a kötelező védőfelszerelésekről (fogvédő, fejvédő, mélyütés védő) sem szabad megfeledkeznünk.