Magvak
Nagyon egészségesek, azonban nem diétabarát ételek. Az emberek hajlamosak túlzásba vinni a fogyasztásukat, például tévénézés közben hipp-hopp elfogyhat pár zacskónyi. Érdemes fogyasztani, de nem szabad túlzásba vinni, mert olajosak, és a boltokban kaphatóak túl sok sót tartalmaznak, tehát válasszuk mindig a natúr verziót, ha nassolni szeretnénk.
Húsok
Fehérjeforrások, azonban egyes húsok sok zsírt tartalmaznak, melyeket kerülni kell diéta során. A párizsi és szalámi féléket felejtsük el! Nem tudhatjuk biztosan, hogy a párizsiban mennyi hús található valójában. Tartósítószereket, nyesedékeket, rengeteg sót, káros zsírokat és ízfokozót tartalmaz. És mint tudjuk, ezek egyike sem diétabarát és kifejezetten egészségtelenek.
A virsli és a kolbászevés sem ajánlott, mert szintén sok sót és nitrátot tartalmaznak. A húsételek pedig önmagában véve nem hizlalnak, azonban nem mindegy az elkészítési módjuk. A rántott ételeket kerülni kell, és inkább fogyasszunk sovány húsokat, valamint halat.
Tejtermékek
Joghurtokból sem mindegy, hogy milyet eszünk, a legjobb választás a görög joghurt és a natúr joghurtok. A sajtfélék választása során fontos szempont, hogy jó minőségűt válasszunk, és az alacsonyabb zsírtartalmúakat részesítsük előnyben. A kék sajtokat és a manapság nagyon népszerű desszertek alapanyagát, a mascarpone fogyasztását is mellőzzük, mert rengeteg kalóriát tartalmaz.
Természetesen a tudatos táplálkozás mellett a rendszeres mozgást is érdemes beiktatni az életünkbe, ha a kívánt hatást szeretnénk elérni. Emellett nem szabad túlzásokba esni, hiszen a szénhidrátokra is szüksége van a szervezetünknek, hogy megfelelő energiával lásson el bennünket, főleg, ha sportolunk is. Ne vigyük túlzásba a fogyókúrát, együnk rendszeresen, hogy elkerüljük a rosszulléteket és azt, hogy úgynevezett evési rohamok törjenek ránk. A fogyás során törekedjünk a fokozatosságra, hiszen akik nagyon rövid időn belül szabadulnak meg a kilóktól, azok közel olyan gyorsan vissza is szedhetik.