A zselés körömlakk kiváló módszer, hogy hosszantartó és ápolt körmeink legyenek, azonban sokan panaszkodnak, hogy utána elvékonyodott, és töredezett lett a körmük. De akkor teljesen le kell mondani a zselés manikűrről?
Problémák a zselés körömlakkal
Az ellenálló és tartós módszer gyakori alkalmazás mellett a köröm elvékonyodásához, porladásához, hámlásához és töredezéséhez vezethet, illetve elrejtheti a betegségek látható tüneteit.
Egyelőre tisztázatlan, hogy a körmök töredezése a zselés manikűrben lévő vegyi anyagok számlájára írható-e, vagy pedig az eltávolításhoz szükséges acetonos áztatás miatt jelentkezik. Az aceton ugyanis szárítja a körmöket és irritálja a körömágy bőrét. Emellett a zselés manikűrt rendszeresen használóknak nem árt ismerniük az eljárás során alkalmazott UV-sugárzás veszélyeit. Ez ugyanis bőrrákhoz vagy egyéb elváltozásokhoz vezethet az érintett területen. A zselés körömlakkal kapcsolatban felmerülő másik gond, hogy súlyos fertőzést vagy daganatot is elrejthet, késleltetve a diagnózist és a kezelést.
Tanácsok a zselés körömlakkot viselőknek
A megoldás természetesen az lenne, hogy nem kell géllakkot használni. De senkinek sem kell lemondania róla, csupán néha szünetet kell tartani a lakkozásban. A zselés körömlakk használatakor célszerű bekenni a kezet naptejjel, kiküszöbölve az UV-sugárzás okozta károsodást. Ezen kívül használj mindennap kézkrémet, vagy mandulaolajat, hogy pótold köröm nedvesség tartalmát!
Érdemes megkérni a manikűröst, hogy ne piszkálja a körömágybőrt, mert ez növeli a gyulladás és a fertőzés esélyét, valamint szárítja a körmöt. Lemosáskor nem szabad az egész kezet acetonba áztatni, kizárólag az ujjvégeket. Ezzel megelőzhető az irritáció. A művelethez bőrvédő kesztyű is kapható. A zselés lakkot tilos nem rendeltetésszerűen, más eszközzel eltávolítani.