Lanolin
Nagy valószínűséggel okoz allergiás reakciót, kipirosodást és viszkető kiütéseket. Ennek ellenére számos termékben megtalálható, például hajkondícionálóban, kézkrémekben, dezodorokban. Keress olyan termékeket, amiben nincs lanolin, sokkal jobb lesz a bőrödnek.
Közvetlen hő
A meleg levegő és forró víz, ha közvetlenül éri a kezet, kivonja annak természetes nedvességtartalmát ezzel kiszáradást és viszketést okozva, ezért kézszárítót csak legvégső esetben használj (amúgy is tele van baktériumokkal), langyos vízzel moss kezet, illetve fürdés közben is amennyire lehet, tartsd alacsonyan a hőfokot.
Mosogatószer
A mosogatószer elszívja a fontos lipideket és más nedvesítő elemeket, károsíthatja a bőr természetes védőrétegét. Rengeteg olyan alternatív termék van, amit kifejezetten érzékeny bőrre ajánlanak, illetve kesztyűt is viselhetsz.
Gumikesztyű
Azonban kesztyűből sem mindegy, milyet. A gumikesztyűnek nagyon allergizáló hatása van azoknál, akik rendszeresen használják, viszont ha csak néha veszed fel, nincs gond. Ha érzékeny a bőröd, érdemes olyat venni, ami nem tartalmaz latexet.
Hagyományos kézfertőtlenítő
Manikűr
A bőrgyógyászoknak nincs túl jó véleményük a körömápoló termékekről, főleg azokról, amikkel általában a szalonokban dolgoznak a kezek és körmök ápolása során. Csak olyan szalonba menj, ami jól ismert, és az odajáró vendégek elégedettek. Kérdezd meg, milyen termékeket használnak, mennyire figyelnek a fertőtlenítésre, és a vendégek egészségének megőrzésére. Ha nem hajlandóak, vagy nem tudnak válaszolni pár alap kérdésre, akkor inkább válassz másik helyet.
Kézkrémek kőolajszármazékkal
Az allergia vagy érzékenység a kőolajszármazékokra nagyon általános jelenség. A tünetei pedig a viszketés, orrfolyás, és könnyes szem. A bőrön pedig kipirosodás, kiütés és állandó viszketés. Ezek a krémek továbbá eléggé zsírossá teszik a kezet, ami nem kellemes érzés. Inkább kerüld az ilyen termékeket.