Az újra felhasználható bevásárló táskák használata egy egyszerű, mégis hasznos módja, hogy tegyünk a környezetünkért. A gond csupán az velük, hogy sok ember nem megfelelően tisztítja, vagy egyáltalán nem is mossa őket. Nézzük, mit kell tudni a tisztításukról!
Miért kell őket tisztítani?
Tanulmányok szerint azokon a bevásárló táskákon, amiket többször is használtak igencsak kellemetlen kórokozók, például E.coli volt található, ami könnyen megbetegedést okozhat. Baktériumok, vírusok, gombák, sőt akár penész is lehet rajtuk. Habár ezektől mind meg lehet szabadulni egy alapos mosással, érdemes lehet átgondolni ezen táskák használatát, ha valamilyen betegséggel küzdesz vagy nagyon aggódsz amiatt, hogy elkapsz valamilyen megbetegedést.
Milyen gyakran kell tisztítani ezeket a táskákat?
Lehet, hogy elsőre soknak tűnik, de szakértők szerint minden egyes használat után ajánlott tisztítani őket. Végül is, ha azt nézzük ez nagyon csekély ár, hogy mi magunk és az egész család egészséges maradjon.
Hogyan kell tisztítani a ruhaanyagból készült táskákat?
A leggyakrabban olyan táskákat használunk, ami pamutból és bambuszból készül. Az előbbieket nyugodtan moshatjuk a szokásos módon a mosógépben meleg vízzel és mosószerrel, de utóbbi esetében már vagy a kézimosást kellene választani, vagy kímélő programra állítani a gépet és mosószerből is kíméleteset választani. A levegőn is és szárítógépben is száríthatjuk őket.
Hogyan tisztítsuk a nylonból készült tartós, újra használható bevásárlótáskákat?
Ezeket kézzel, meleg, szappanos vízzel érdemes tisztítani és hagyni, hogy a levegőn megszáradjon.
Hogyan tisztítsuk az újrahasznosított műanyagból készült táskákat?
Ebben az esetben két választásunk van, a kézi mosás meleg vízzel és szappannal vagy a gépi mosás kímélő programon hideg vízzel és kímélő mosószerrel, valamint mindig a levegőn kell megszárítani.
Hogyan tisztítsuk a szigetelt többször használatos táskákat?
Ezek azok a táskák, amik az ételeket melegen vagy hidegen tartják és ezeket sosem lenne szabad betenni a mosó- vagy a szárítógépbe. Ehelyett kézzel, meleg szappanos vízzel kell kimosni, vagy antibakteriális törlőkendővel kitörölni, majd a levegőn megszárítani.