A takarítás az egyik legunalmasabb és legfárasztóbb dolog, amit csinálnunk kell, habár valójában senkinek nincs hozzá kedve. Azzal viszont senki nem vitatkozhat, hogy ha mindennel végzünk, az nagyszerű és megnyugtató érzés, és mindenkit ki tudnánk nyírni, aki cipővel akar belépni a házba. De tudtad, hogy vannak helytelen módjai is a takarításnak bizonyos szobákban vagy tárgyakon? Ezek az általános hibák tönkre tehetik még a legnagyobb erőfeszítésünket is, és lehet, hogy csak rosszabbat csinálunk velük, mintha egyáltalán nem is takarítanánk.
Először a padlót tisztítod meg
Hányszor söpörted és mostad fel a padlót, aztán kezdted el törölni a konyhapultot vagy port a polcokról? Hirtelen a padló, amin annyit dolgoztál tele lesz porral, morzsával, és ki tudja még mi mindennel. Mindig felülről kezd a takarítást és úgy haladj lefelé, hogy ne csinálj magadnak felesleges munkát.
Közvetlenül a felületekre fújsz
A szekrényektől kezdve az ablaküvegig, ha fújós takarítószert használsz és közvetlenül a felületre fújod, valószínűleg csak lerakódik, ami csúszós, foltos bútorokhoz és csíkos ablakokhoz vezet. Ez csak még jobban fogja a port, mivel nagyon könnyen beleragadnak a kis szemek. Hogy ezt elkerüld, a papírtörlőre, vagy ruhára fújj a készítményből és úgy dolgozz vele.
Mindent bedobsz a mosogatógépbe
Olyan dolgok nem valók bele, mint a fokhagymanyomó, sajtreszelő, vagy más olyan tárgyak, amiken kis lyukak vannak, és ez étel beleragad. Ez penészedéshez vezethet, ami aztán az ételeidre kerül, amikor legközelebb használod őket – gusztustalan! Van egy művészete a mosogatógép feltöltésének. Ne tegyél minden evőeszközt egy irányba (például a kanalakat, amik egymásba ragadhatnak), mert így csak plusz munkát csinálsz magadnak. Az sem jó, ha túl sokat pakolsz bele, mert annak semmi értelme, hogy a dolgok felét koszosan vedd ki. Csak egy újabb kör felesleges munka.
Nem használsz kesztyűt (csak egy gyors mosogató kitörlésre sem)
A bőrünk nedvszívóképessége nagyon nagy, és szinte minden folyadékot felszív, amivel érintkezik. Még a természetes termékek is kiszáríthatják a kezet, ezért ha takarítószerrel dolgozol, mindig vegyél fel kesztyűt.