A kis dolgokra is figyelnek
Egy kávé itt, vagy 200 Ft ott, mit számít? A kis költések összeadva viszont egészen nagy összeget tesznek ki úgy, hogy észre sem veszed. Még a legkisebb kiadásokat is leírják a költségvetésükbe.
Figyelik az akciókat
A takarékoskodás nagy része a megtakarításnak. Nem szégyellik használni a kuponokat, vadászni a legjobb ajánlatokat, vagy kutatni a legjobb lehetőségek után vásárlás előtt. Minden vásárlást érdemes átgondolni, és keresgetni az alternatívák között, és akár használtan megvenni, összehasonlítani a versenytársak árait, vagy kritikákat olvasni, hogy a lehető legjobb döntést hozhassuk meg a vásárlás során.
Igazodnak az életükben bekövetkezett változásokhoz
Meg lennél lepve, hány elvált ember folytatja ugyanazt az életstílust, mintha házas lenne. A nagy változások az életben, mint válás, betegség, elbocsátás elkerülhetetlenül hatással vannak a költségvetésünkre. Változtatni kell ezekben az élethelyzetekben, és tisztában lenni az új bevétellel attól függetlenül, milyen fájdalmas lehet a felismerés.
Annyi megtakarításuk van, ami 3-6 hónapra elég
Nagyon sokan fizetésről-fizetésre élnek, ami azt jelenti, hogy egy törött kar, vagy egy leépítés választja csak el őket attól, hogy pénzügyileg tönkre menjenek. Hogy mennyi megtakarításra van szükséged, az nagyban függ az életstílusodtól, de a cél, hogy annyi pénzt gyűjts össze, ami 3-6 hónapra elegendő arra az esetre, ha valami történne, és hirtelen megszűnne a bevételed. Elégnek kell lennie a számlák befizetésére és ételre.
Őszinték magukkal
Az biztos, hogy senki sem fiatalodik. Mégis sok ember figyelmen kívül hagyja ezt a tényt. Az igazság az, hogy mindannyiunknál vannak olyan kockázati tényezők, amik hatással vannak a pénzügyi helyzetünkre, anyagi biztonságunkra. A jó megtakarítók őszinték magukkal ezekkel a kockázatokkal kapcsolatban és számításba veszik az esetleges munkahelyi bizonytalanságot, egészségügyi problémákat, családi gondokat, ezek alapján terveznek.
Most kezdik
A jó megtakarítók korán kezdik el a takarékoskodást. Általában már gyerekkorukban megtanították nekik, hogy tegyenek félre a szűkösebb napokra. Amint látnak egy lehetőséget arra, hogy félre tegyenek, megragadják. Nem halogatják a pénzügyi döntéseket.