Inari-sushi - Ehhez a sushi fajtához nincs szükség halra. Képzeljünk el egy batyu formájú ételt, amely sült tofu és rizs keveréke. Ezen kívül léteznek a majonézes és panírozott verziók is, de ezek már közel sem olyan egészségesek.
Etikett
Általában minden étteremben kapunk törlőkendőt, mert valamelyik sushi tekercset kézzel is lehet enni. Evőeszközként pálcikára számítsunk, melynek használata előzetes tudást igényel. Minden tekercs hal egy falatnak számít, tehát egyben szokás megenni.
Hogyan készíthetjük el otthon?
Magyarországon ma már nagyon sok étteremmel találkozhatsz, azonban, ha mégis inkább otthon készítenéd el, akkor jön pár tipp, hogy hogyan tedd. A fontosabb alapanyagokat ma már szinte bármelyik hipermarket polcain megtalálod, hiszen létezik külön kialakított rész erre a célra. Sőt komplett sushi készítő szett is kapható.
Ha kezdők vagyunk, akkor érdemes lazacot választani, hiszen nagyon finom az íze, és könnyű dolgozni vele. Sok helyen már lehet kapni speciális kerek szemű rizst, amely a tradicionális sushi alapja, de sima rizzsel is jól működik. Sushi rizs esetében kissé hosszadalmasabb az elkészítés. Először is át kell mosni jó alaposan a rizst, azután kis lángon megvárjuk, amíg elfő a víz, és hagyjuk kihűlni, majd ízesíthetjük rizsecettel, sóval, cukorral.
Ha kész a rizs, akkor egy bambuszgyékényre helyezzük a moszat lapot, és kiterítjük rajta a rizst, majd a kívánt halat, zöldséget helyezzük a közepére és óvatosan feltekerjük a bambuszgyékény segítségével, majd elnegyedeljük a rudakat. Némi gyakorlás után egyre szebb sushi szeleteket kaphatunk. Vegetáriánusok is előszeretettel fogyasztják, ebben az esetben a húst zöldségekre cserélik.
Arra mindenképp készüljünk fel, hogy a sushi nem a legolcsóbb ételek közé tartozik, azonban nagyon egészséges, és a diétázók nagy kedvence, mert laktató, de mégsem okoz teltségérzetet. Érdemes heti 2-3 alkalommal is fogyasztani a szervezetünkre gyakorolt jótékony hatásai miatt.