Bevágások vannak a válladon, esetleg fáj is
Hoppá! A pántoknak nem kellene megemelni a mellet és bemélyedni a bőrödbe. Valójában ez azt jelenti, hogy a vastag, hátsó pánttal van probléma. Próbálj ki egy kisebb méretet, hogy jobban tartson, mert a vállon lévő pántoknak csak rásegítő funkciójuk van, ők végzik a kevesebb munkát.
Nem középen van a melltartó
Egy olyan melltartónak, ami megfelelő méretben, határozottan a szegycsont közepén kellene állnia. Ha a középpontja (ahol általában a masni is van) a levegőben van, nem követi a tested vonalát, nagyobb kosár kell és kisebb pántméret.
Gyűrődik az anyag vagy hézagok vannak
A kosarak túl nagyok, ezért kisebb kell. A mellnek ki kell töltenie a kosarat, hogy ne legyenek benne „üres” részek a mellek és az anyag között és semmilyen gyűrődés ne legyen a melltartón.
Kidudorodik
Abban az esetben, ha a hátsó pánton látsz egy dudorodást, hullámot, növelni kellene a méretét. Viszont ha csak akkor dudorodik ki, amikor felcsúszik a hátadon, csökkenteni kell.
Nem a leglazább kampót használod
Ez bizony gyakori hiba, egyike a fehérneműkkel kapcsolatos leggyakoribb hibáknak. A melltartók világában a legbővebb kapocs használata teszi lehetővé, hogy a melltartó betörjön és idővel természetesen nyúljon. Ezután hozzáigazíthatod a pántokat és áttérhetsz az eggyel szűkebb kapocsra. Ha még így is túl bő, eggyel kisebb méretre kell váltani.
Időnként célszerű egy olyan üzletbe ellátogatni, ahol hozzáértők vannak és segítenek a választásban, de ha nem jársz ilyen helyekre, akkor vásárlásnál vegyél figyelembe minden változást a testeden, mint például terhesség, hízás, vagy fogyás. Mivel egy-egy melltartó nem úgy van tervezve, hogy minden egyes testtípusra passzoljon, tudatában kell lenned az alakodnak és méretednek. Így vehetsz olyat, ami jól is áll és kényelmes is.