Versengtek
A házaspároknak csapatként kellene működniük, de néhányan azon kapják magukat, hogy versengenek a házastársukkal. Ez különösen fájdalmas lehet a gyerekek számára, ha hosszútávon nem egyeztek meg abban, a másik miért büntette meg a fiatokat, vagy nem értetek egyet abban, hogy miért vette el a lányotok telefonját. Fontos, hogy mindig támogassátok egymást, és a gyerekek előtt ne versengjetek egymással, ne akarjatok jobb szülők lenni a másiknál, még ha nem is értetek egyet, kettesben beszéljétek meg. Ezzel ugyanis csak arra tanítjátok a gyerekeket, hogy manipuláljanak annak érdekében, hogy elérjenek valamit, ez pedig felnőttkorukban már viselkedésformává vállhat, és olyan stratégiaként gondolnak rá, ami meghozza a kívánt eredményt.
Nem beszélgettek
A rossz, vagy hiányos kommunikáció azt eredményezheti, hogy a gyerek úgy nő fel, hogy ezt a taktikát használja arra, hogy elkerülje a problémákat, vagy kifejleszthet egy passzív agresszív viselkedésformát, amikor mérges. Képesnek kell lennünk arra, hogy beszéljünk a másikkal mindenről. Minél többet beszéltek egymással, annál valószínűbb, hogy megbíztok a másikban.
Megalázod a házastársadat
Hazudtok egymásnak
Képzeld el, hogy egy olyan házban nősz fel, ahol senki sem őszinte a másikkal, és mindenki hazudozik. Nagy a valószínűsége, hogy felnőve azt gondolod, hazudni normális dolog, és nincs vele semmi baj, mindennapi életünk részét képezi, hogy megvédjük magunkat, vagy elérjük a céljainkat. Pontosan ez fog történni, ha a gyerek ezt látja otthon. Még az apró, kegyes hazugságok is növelik az esélyét annak, hogy a gyerek felnőve azt természetesnek veszi majd, és viselkedésének részét képezi majd.