4. Rövidítsd le a készülődés folyamatát
A zuhanyzás, fésülködés, felöltözés sok időbe telhet, főleg ha van egy hosszabb bőrápolási rutinod, sokat kell foglalkoznod a hajaddal, vagy a sminkeddel. Megmutatjuk, hogy nyerhetsz egy kis időt:
-
Figyelj a zuhanyzás hosszára
Vagy tegyél egy órát a fürdőbe, vagy állíts be időzítőt a telefonodon, és ne tölts sok időt a zuhany alatt! Ha letelt az idő, öblítsd le a szappant és szállj ki!
-
Előző nap moss hajat
Ha hosszú a hajad, előző este mosd meg, főleg, ha a formázás sok időt elvesz.
-
Este készítsd ki a ruhádat
Ahelyett, hogy sietősen összedobnál egy szettet, este válaszd ki, ha elég ruhád van akár hétvégén eltervezheted az egész hétre való öltözetet.
-
Szervezettség
Minden, ami a sminkeléshez, hajformázáshoz kell, legyen egy helyen összekészítve, hogy ne kelljen keresgetned.
-
Kevesebb terméket használj
Csak az legyen a rutinodban, ami feltétlenül szükséges. Nem kell tökéletes kontyot csinálnod, vagy a legmenőbb sminket elkészíteni, legyél kreatív és minél kevesebb dolgot használj.
5. Csinálj beosztást
-
Készíts egy listát
Elfelejtesz dolgokat? Írd le, mit kell csinálnod, mit kell magaddal vinned, így a stressz is kevesebb lesz és az agy nagyon pozitívan reagál a listákra.
-
Reggeli beosztás
Írd le, mikor mit kell csinálnod, például mikorra kell végezned a fürdőszobában, vagy a reggelivel, akár külön lejátszási listákat is készíthetsz a kedvenc zenéiddel, így tudod majd, hogy ha mondjuk az ötödik számnál jár, már fel kell lenned öltözve.
-
Fürdőszoba beosztás
Sokan laktok együtt, és mindig harc van, hogy ki megy éppen a fürdőbe? Készítsetek egy beosztást, hogy mindenki tudja, mikor kerül rá a sor és mennyi ideje van, ha pedig valaki nem tartja be, várnia kell.
6. Az előtér/folyosó legyen rendezett
A bejárat előtti tér kész káosz? Az hidd el, téged is lelassít! Legyen rendezett és szervezett amennyire csak lehet, szabadulj meg a felesleges dolgoktól, az asztaltól tele kibontatlan levelekkel, a széktől, ami tele van pakolva, a régóta ott álló bevásárló táskáktól. És fontos, hogy az adott szezonnak megfelelő legyen, tedd el a télikabátokat és cipőket a melegebb hónapokban, a papucsokat és szalmakalapokat a hidegebbekben – mindent tegyél el, amire épp nincs szükséged!