Most reggeli rutin alatt nem a fogmosást, sminkelést, fésülködést értjük - amit minden reggel csinálsz-, hanem azt az időt, amit szándékosan magadra fordítasz. Ha nyugodtan kezded a napot, egy nagyon jó alapot teremtesz, hogy megkönnyítsd az életedet. Mindenre hatással van attól kezdve, hogy nézel ki, hogy reagálsz különböző helyzetekre és hogy telik a nap többi része. Veled is előfordult már, hogy ha nem kelsz fel időben, rohansz, otthon hagysz valamit, már tudod, hogy az egész napod ennek szellemében fog eltelni, el van rontva úgy, ahogy van? Ez fordítva is igaz, vagyis ha nyugodtan, kiegyensúlyozottan kezded a napot, akkor nagyobb az esélye, hogy a folytatás is jó lesz.
Ha felkelsz, rögtön a kezedbe veszed a telefonod és elkezded görgetni a hírfolyamot a különböző közösségi média felületeken? Nem jó ötlet. Van egy csomó értesítésed, meglátsz egy olyan hírt, amitől mérges leszel, vagy egy barátod posztját, amitől negatív irányba kezd el pörögni az agyad.
Ha rögtön beleveted magad a nagyvilágba, megvonod magadtól azt az állapotot, amikor csak úgy vagy, és rögtön mások dolgaival kezdesz el foglalkozni. Nagyon fontos, hogy hagyj magadnak időt, átgondolni ki vagy és hogy akarod magadat megmutatni a világnak. Nehéz annak az embernek lenni, aki lenni akarsz, ha mindig rohansz és stresszes vagy. Az önmegvalósítás fontos része lehet ez a kis énidő.
Mennyi ideig kellene tartani a reggeli rutinnak?
Azt mondanánk, kezdj tíz perccel, de ha neked tizenöt, húsz vagy negyvenöt az ideális, akkor alakítsd úgy a reggeled. Ha koránkelők vagytok, könnyebb a dolgotok. Nem az a lényeg, hogy milyen hosszú, hanem hogy megadd magadnak a lehetőséget, hogy nyugodtan és békésen indítsd a napod. Ezért fontos, hogy ezeket a perceket csendben töltsd el, egy kis összebújásra is szánj időt a szeretteiddel, gyerekeiddel, kutyáddal, de ez nem része a rutinnak, mert az csak rólad kell, hogy szóljon, senki másról. Eleinte lehet, hogy nem tudod minden reggeledbe beépíteni, de egy kis következetességgel könnyedén rendszeresítheted, amíg pedig ez nem sikerül, megfigyelheted magadon, hogy van-e különbség azon napok között, amikor szántál magadra időt és azok között, amikor nem.