A Times Square, annak ellenére, hogy milyen híres, területileg sokkal kisebb, mint a világ számos más híres tere. Mégis ez az egyik legerősebb mágnes a világ minden tájáról érkező turisták számára. Naponta mintegy 300.000 látogatóval a terület népsűrűsége kétségtelenül New Yorkban a legmagasabbak közé tartozik. Az emberek a kíváncsiságukkal, törekvéseikkel és ambícióikkal mind ideözönlenek, ami miatt gyakoriak az összetűzések az utcákon.
Milyen a művészek élete?
Senki sem tudja ezt jobban, mint az utcai művészek, akik mindennap látják az utcán a drámát, sőt, nekik is meg kell küzdeniük egymással a jó helyekért, a rendőrséggel, és önmagukkal is. Nem könnyű ugyanis elfogadni, hogy a legtöbben úgy jöttek ide, hogy ők lesznek a következő Picasso, a valóság azonban ettől sokkal kiábrándítóbb.
Senki sem tudja pontosan, hogy hány utcai művész dolgozik a Times Square-en. Ellentétben az általános árusokkal, a művészeknek vagy bárkinek, aki művészeti termékeket értékesít, első eladónak tekintik, így ők nem kötelesek engedélyt kérni a várostól. Ez magyarázza, hogy miért nincs hivatalos statisztika a számukról. Az utcai művészek rendkívül sokat mozognak, egyik helyről vándorolnak a másikra. A járdaszegélyeken lévő utcai művészek száma az évszakokkal és az időjárási viszonyokkal együtt változik. Még maguk a támogatócsoportok, akik segítik őket sem tudnak pontos számot mondani.
A becslés szerint körülbelül 300-500 művész lehet, akik standot állítanak fel a Times Square területén. Ezek a becslések azonban nem tartalmazzák azokat, akik nem termékükért, hanem „alakításukért” kapnak pénzt, mint például a jelmezekben lévő férfiak és nők valamint a félmeztelen nők, akiknek nincs szükségük stand felállítására ahhoz, amit csinálnak. A művészek a világ legkülönbözőbb országaiból származnak, de nagyszámban érkeznek Kínából.
Az is fontos, hogy nem minden művész jelenik meg egyszerre. A város által felállított utcákra vonatkozó időbeli korlátozások olyanok, akár egy repülőtér érkezési és indulási hirdetőtáblája. Az egyik blokk nyitva állhat számukra napközben, de egy másikban már csak éjfél után tevékenykedhetnek. Ezek a szabályozott korlátozások pedig nem változtak legalább egy évtizede.
A csodás, nyüzsgő élet azonban utat tör magának és aki egyszer ellátogat ide, biztos, hogy teljesen magával ragadja ez a világ. Az időérzéket is könnyű itt elveszíteni, mert olyan fényárban úszik éjszaka ez a rész, mintha nappal lenne. Az utcai művészet minden ága megmutatkozik, mégis talán ami az egyik legérdekesebb, hogy hogyan képesek egyes emberek pár doboz festék sprayvel és érmével néhány perc alatt szebbnél szebb képeket alkotni. Annyira magával ragadó az élmény, hogy a turisták nagyon sok időt töltenek egy-egy stand előtt, csodálva a készülő műalkotásokat, amelyek azonnal meg is vásárolhatók így talán még nagyobb az eszmei értékük, hiszen a szemük előtt született meg.