notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Különböző hajkefe típusok és azok felhasználása, információk az egyes hajkefékről és használatukról

hirdetes

Minden, amit a hajkefékről tudnod kell!

helloladies.hu

A hajad ápolása, egészségesen tartása a szépségápolás egyik legsarkalatosabb pontja. Ezer féle ember ezer hajtípussal és problémával küzd, és a megoldást nem lehet leegyszerűsíteni pár lépésre. Sokat foglalkozunk hajunk tisztántartásával, hidratálásával és a hajvégek ápolásával, meg persze a formázással… De te mennyi időt töltöttél a hajkeféd helyes megválasztásával?

hajkefe típusok

Pedig ha jobban belegondolsz, a hajkeféd az, ami a legtöbbet érintkezik fürtjeiddel, ezért természetes, hogy befolyásolja a végeredményt.

1. Ovális hajkefe

Ez az az univerzális hajkefe típus, amelyet a mindennapokban a legtöbben használnak. Kiválóan kibontja a tincseket, és a megfelelő használat mellett szárításkor segít kiegyenesíteni a hajszálakat.


2. Szellőző hajkefe

Szintén egy nagyon egyszerű konstrukcióról van szó, amelynek semmi külön funkciója nincs. A hajkefe feje apró nyílásokkal van ellátva, hogy jobban szellőzzön – ez a dúsabb hatást hivatott szolgálni, de nem annyira effektív.


3. Lapát alakú hajkefe

A lapát alakú hajkefék jellegzetessége, hogy viszonylag lapos, széles, téglalap alakú keferésszel rendelkeznek. Főként hosszú hajúak számára ajánlják, de a vállközépig érő hajkoronával rendelkezők számára is nagyszerű társ lehet. Kiváló választás az ilyen hajkefe, ha hajad egyenes, és ezt szeretnéd is kihangsúlyozni – hiszen funkcióját tekintve azért fejlesztették ki, hogy hajadat fésülés közben szárítva egyesítse tincseid. A haj apróbb gubancait nagyon szépen el lehet tüntetni ezzel a hajkefével, ám dús, vagy rétegelt frizurával rendelkezőknek meggyűlhet vele a baja, mert nem biztos, hogy a haj vastag részein is elér a fejbőrig.

4. Körkefe

A körkefe gyakorlatilag a lapát alakú kefe ellentéte: célja, hogy hajadat hatalmas hullámokkal ellátva dúsítsa. Értelemszerűen minél kisebb a kefe átmérője, annál kisebb hullámokat tudsz vele gyártani. A hajtő megemeléséhez is kiváló választás lehet, hiszen szárítás közben ezzel elérheted, hogy frizurád dúsabbnak tűnjön.
A kefe átmérőjének megválasztásakor a másik szempont, hogy milyen hosszú a hajad. Minél rövidebb a haj, annál kisebb legyen a kefe. Frufruval rendelkezők számára a frufru formázásához szükség lehet egy kisebb darabra is, ha a haj többi része a váll alá ér.

hirdetes


5. Tupírkefe

Igen. Tupírkefe. Ez az, amit szerintem a legtöbben nem is ismernek, pedig létezik. Fésülködésre nem alkalmas, de frizurakészítésre annál inkább: megfelelő használata mellett a hajat nagyszerűen dúsítja. A tupírfésűvel ellentétben ez inkább természetes hatást ad, és nem is roncsolja annyira a haj szerkezetét – bár azért nem is tesz neki jót.

 

Most nézzük az anyagokat!

hirdetes

 

1. Vaddisznósörte

A vaddisznósörte kefék 100%-ban természetes anyagból készülnek. Úgy gondolom ez az, amelyet minden nőnek érdemes beszerezni. Nagy előnye, hogy a hajat igazán kíméletesen bontja ki, ezáltal kevesebb lesz a töredezett hajszálak száma. Ezen kívül a haj egészségét szolgálja, hiszen a fejbőrön található zsírokat nagyon szépen eloszlatja a haj egész hosszán, amelytől fényes és élettel teli lesz frizurád.
Sajnos van hátránya is: ezek a hajkefék általában picit drágábbak. Lehet már olcsó darabokat is venni, de azoknak gyakran hullik a sörtéje. Megéri beruházni egy professzionális darabba. A másik hátránya, hogy nagyon sűrűn kell tisztítani. A hajból minden apró szöszt összeszed, ezért hetente legalább egyszer érdemes szappanos vízben kimosni.

2. Nejlon

A nejlon sörtéjű hajkefe a vaddisznósörte szintetikus változata. Sokkal olcsóbb és könnyebben is beszerezhető, és a hatása valóban hasonló mint fent említett társáé. Hátránya vele szemben az, hogy a hajat képes nagyon sok elektromossággal feltölteni.  A boltok polcain megjelentek már kombinált kefék is, amelyek igyekeznek ötvözni a vaddisznósörte és a nejlonsörte előnyeit.

3. Műanyag sörte

A műanyag sörtével rendelkező kefék a leginkább elterjedt hajkefe típusok. Sikerük az egyszerűségükben rejlik: szépen kibontják a hajat, akár sűrűbb akár vékonyabb hajra is használható, és egyszerű velük élni – bár tisztítani ezt is kell, maximum nem olyan sűrűn. A sörték végén általában pici golyó található, ami arra van kifejlesztve hogy a fejbőröd masszírozza, és véletlen se sértse fel. Ezt is kombinálták már a fentiekkel: nekem nagy kedvencem a vaddisznósörte és a műanyag fogazat kombinációja, hiszen ez tényleg szépen kibontja, és tisztítja is a hajam.


4. Fa sörte

Lényegében ugyanazt a célt szolgálja mint a műanyag söre, csak természetes anyagból készült. Előnye ezért, hogy a hajat kevésbé tölti fel, így nem fog szállni, és egészségesebb is. Hátránya azonban abban rejlik, hogy nagyon meg kell tanulni használni, hiszen a merev sörték a hajat téphetik, elszakíthatják.

 

Nagyon fontos odafigyelnünk rá, hogy  a hajkefét rendszeres időközönként tisztítani kell, illetve ha nagyon elhasználódott cserélni. Ez egyrészt a hajkefe hatékonyságát is befolyásolja, hiszen ha nagyon sok kihullott hajszál gyűlt össze benne, akkor kevésbé lehet vele szépen kifésülni tincseinket. Másrészt higiéniai oka is van: a fejbőrön keletkezett zsír a hajkefébe beleragad, amit időnként le kell mosni szappanos vagy samponos vízzel. Ezt legalább két-három hetente el kell végezni ahhoz, hogy hajkeféd sokáig jól működjön. Ha úgy látod, hogy hajkeféd sörtéi kicsorbultak, vagy már sértik a fejbőröd, tépik a hajad, mindenképpen cseréld le az eszközt!

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes