Beszéljetek többet, mint amennyinek szükségét érzed
Még ha sokat is beszéltek a problémáról, biztosan lehetne még többet is. Még mindig jobb többet beszélni róla, mint keveset. Ha általában meghátráltok a nehéz beszélgetések elől, az csak nagyobb távolságot eredményez és azt az érzést, hogy elszakadtok egymástól. Próbáljatok meg egymásra hangolódni, és dolgozni a kommunikáción. Lehet, hogy nagyon unalmasan hangzik, de higgyétek el okkal kap egyre nagyobb szerepet a kommunikáció, és tényleg hiszünk benne, hogy az emberi kapcsolatok sokkal jobbak lennének, ha rendesen megtanulnánk már gyerekkorban beszélgetni.
Szakítsatok időt a kommunikációra
Nem kell a nap 24 órájában a problémáról beszélnetek, vagy minden apróságot megosztani egymással, mert ez kiégéshez, frusztrációhoz vezethet. Ehelyett esténként, amikor általában mindketten ráértek beszéljetek arról, hogy érzitek magatokat, mi van veletek. A beszélgetést pedig tegyétek egy olyan környezetbe, amit mindketten élveztek, mint egy séta a parkban vagy egy látogatás a fagyizóba. Ha előre terveztek, akkor kisebb lesz a nyomás és a feszültség, hogy rosszkor kell majd beszélnetek.
Tervezzetek
Legyél tudatában, mi folyik éppen
Ha a dolgok nehézzé válnak, az gyakran rányomja a bélyegét az együtt töltött időre, a kapcsolatra, arra hogy érzed magad, stb. Mégis bármilyen rosszra fordulnak is a dolgok, tudatosan elkerülhetjük, hogy a negatív érzések átvegyék az irányítást. Ha tisztában vagytok azzal, hogy az adott helyzet milyen hatással lehet a kapcsolatotokra, proaktívan átgondolhatjátok, mikor szakíthattok időt arra, hogy olyasmit csináljatok, amit mindketten szerettek. Így nincs akkora befolyással az életetekre, és ha észreveszed, amikor a dolgok kezdenek borulni, mindent visszaállíthatsz a rendes kerékforgásba még időben.