Zúzódás, sebhelyek, törés
Legtöbbször, ha valamilyen sérülés ér minket a lábunkon, akkor már a dagadásból meg tudjuk állapítani, hogy mekkora a baj. A kisebb dagadás utalhat egy sebre, de jelenthet egy kisebb nagyobb zúzódást, ahol a szalagjaink jobban megnyúlnak a kelleténél és nem tudják helyesen tartani a bokánkat. Egy törés esetében azonban lábunk/lábfejünk akár kétszeresére is dagadhat és nagyon belilul. Minden esetben érdemes kivizsgáltatni egy orvossal és sokat pihentetni, jegelni és fáslival bekötni a sérült lábunkat.
Padlófűtés
Sokan tapasztalják, hogy miután olyan helyre mennek vendégségbe, ahol padlófűtés van a lakásban a távozáskor nehezebben megy bele a cipőjükbe a lábfejük. Ez főként azoknál fordul elő, akik nincsenek hozzászokva. De sokan nagyon magasra is állítják a padlófűtést is, ami szintén kiválhatja a láb dagadását, ez azonban kilépve a normál, megszokott hőmérsékletre egy pár percen belül elmúlhat.
Idősebb kor, gyógyszerek
Ez a tünet ebben a korosztályban a leggyakoribb. Ahogy öregszünk, egyre kevésbé vagyunk aktívak, kevesebbet mozgunk, ezáltal a keringésünk se lesz olyan, mint régen volt. Ez is okozhat lábdagadást. Ebben az időszakban több egészségügyi probléma léphet fel az életünkbe. Az ezekre kapott különféle gyógyszerek mellékhatásai is lehet a lábdagadás, de ez előfordulhat fiatalabbaknál is, akik ilyesfajta gyógyszert szednek rendszeresen.
Fizikai terhelés
Sokan végeznek olyan munkát, ami jelentős állóképességet igényel. Hiszen például a vendéglátósok, fodrászok, orvosok és sokan mások is akár több mint 12 órás műszakokat dolgoznak végig kisebb szünetekkel, hosszú távon. Ez is vezethet lábdagadáshoz, ilyenkor érdemes munka után jegelni, pihentetni és felpolcolni lábainkat.
Túlzott alkoholfogyasztás, dohányzás
A dohányzás is érrendszeri problémákhoz vezethet hosszútávon, amit ugye már említettünk, hogy egyik kiváltó oka a lábdagadásnak. De akik napi szinten fogyasztanak, nagyobb mennyiségben alkoholt, azoknál is előfordulhat veseprobléma, ami által végtagjaik jelentősen megdagadhatnak akár hosszabb időre is.
A legtöbb esetben ezek az indokok állnak a lábdagadás tünetei mögött, amelyekre szintén érdemes odafigyelni, mert ezek is apró jelzések lehetnek arra esetleg, hogy érdemes változtatni életmódunkon. A legtöbb esetben könnyedén, rövid időn belül otthon kezelhető, de mindenképp érdemes kikérni az orvosi véleményt, mert utalhat akár egy komolyabb problémára, betegségre is.