- Ha valami szobanövényként is jól mutatna, azt is vidd be. Sokaknál elég fény van ahhoz, hogy szépen nőjenek télen is - a muskátlik, a fukszia, begónia és még akár a golgotavirág is. Lehet, hogy nem lesz olyan friss és üde, mint odakint, de még akkor is jó, hogy télen is láthatjuk a szép virágokat, és készen állnak majd rá, hogy tavasszal odakint folytassák a virágzást.
- Ha van elég hely, néhány kisebb paprika- vagy paradicsompalántát is bevihetsz, mert elég fény mellett még télen is teremhetnek. A paradicsomnak szüksége van egy nagy edényre, és valószínűleg jobban bírják majd azok, amiket erkélyre árulnak. Csak nagyon figyelj, hogy ne legyenek bent élősködők.
Alternatívák
Néhány érzékeny évelő növény kedveli a téli nyugalmi időszakot. A levendula és rozmaring szépen kitelelhet a garázsban vagy a pincében is, ha a hőmérséklet nem megy -7 fok alá, vagy 5 fok fölé, nem fog megfagyni, egy alvó állapotba kerül. Csak ne hagyd, hogy kiszáradjon, vagy túlságosan nedves legyen a föld. Csak akkor öntözd meg, ha a föld néhány centivel a felszín alatt is száraz, és olyan cserépbe tedd, amiból a felesleges víz ki tud folyni.
Fontos, hogy időben gondoskodjunk növényeinkről, ne várjuk meg az utolsó pillanatot. Adj időt a kinti növényeknek, hogy alkalmazkodjanak a benti körülményekhez. Akkor vidd be őket, amikor még az ablakokat ki lehet nyitni és kint nagyjából ugyanolyan a hőmérséklet, mint bent. Így sokkal könnyebben viselik majd a változást hőmérsékletben és páratartalomban is, ha a változás fokozatos, ahelyett, hogy megvárnád az első fagyokat, és akkor vinnéd be egy száraz, fűtött lakásba.