A kaktusz vízigénye
Bármelyik időszakában is van a növény, sose hagyd, hogy a földjének felszíne teljesen kiszáradjon. Viszont mértékkel kell locsolni, mert a túl sok víztől könnyen elrohadhatnak a gyökerei, elpusztulhat tőle. Szeptembertől novemberig csökkentsük a vízmennyiséget, majd novembertől a bimbók fejlődése miatt öntözzük többet. Virágzás után megint ritkábban kell locsolni. A növekedési időszakában rendszeresen, többet locsoljuk.
A kaktusz újravirágoztatása
Ahhoz, hogy újra virágozzon, mindenképp szükséges a sötétítés a növénynek, hogy beinduljon a rügyképződés. Ősszel már több sötétebb óra szükséges neki, ez megoldható sötétebb helyen vagy akár letakarással. Novembertől több víz kell neki a bimbók fejlődéséhez, így növeljük meg a vízmennyiséget, de ekkor se locsoljuk túl
A kaktusz átültetése
A fiatalabb növényeket célszerű évente vagy kétévente átültetni, de az idősebbeket ne bolygassuk olyan gyakran, elég csak három- vagy ötévente. Az átültetést érdemes a növekedési időszak elején, tavasszal elvégezni. A kaktusznak nem jó az általános virágföld. Használj készen vásárolható kaktuszföldet vagy jó a tőzeges virágföldből és homokból készült keverék is.
A kaktusz betegségei és védekezés ellenük
Ha a levelei megsárgulnak és puhák, túlöntözted a növényt. Mérsékeltebben kell!
Ha a levei megfonnyadnak, az ellenkezője történt, túl kevés vizet adtál neki.
Kártevők nem szokták megtámadni, de ha igen, valószínűleg takácsatka vagy pajzstetű a tettes. Ezt is könnyen lehet orvosolni, hiszen mosogatószeres szivaccsal óvatosan le tudod őket törölni.