Így fesd magad a nyári melegben!
Színes sminkek
Ha valaki szereti a szemhéját is festeni, és nem csupán árnyékolni, annak a világos, pasztellszíneket javaslom. A vidám színeknek amúgy is nyári hangulata van, de pasztellek lévén nem rikítanak, nem hivalkodóak, bátran viselhetők a hétköznapok során.
Ugyanakkor nyáron nem csak dolgozni szeret az ember, hanem nyaralni, kikapcsolódni, bulizni, fesztiválozni is. A nyaralás során, főként, ha vízpartra mész, érdemes vinni egy vízálló szempillaspirált, ez ugyanis nem fog olyan könnyen elfolyni, ha az ember a vízbe megy (persze többórás vízicsata közben, ahol akaratlanul is megdörzsöljük a szemünk, ott el fog). De a tested szempontjából az a legegészségesebb, ha a strandot tényleg smink nélkül látogatod. Ha viszont buliba készülsz, vagy fesztiválon vagy, akkor igazán jöhetnek a vadulások! Itt abszolút megállják a helyüket a mindennapokban nem viselhető sminkek. Ilyenkor ki lehet próbálni, amit máskor csak a neten látunk: lehet rikító szivárvány a szemünk körül, vagy épp pillangó a szemhéjon, de ilyenkor sok smink nem áll meg a szem magasságában, hanem az egész arcot betöltheti. Ilyen például, ha valaki csillagokat fest nem csak a szemeire, hanem az arcán több helyre is. De ilyenkor ki lehet próbálni a különböző méretű és formájú csillámokat, strasszköveket is (tapasztalatból mondom, a csillám egy fesztiválon akkor a legtartósabb, ha vazelinnel ragasztod fel). Sőt, az utóbbi években egyre sűrűbben találkozni UV festékekkel is, amiknek akkor látszik az igazi színe, ha az ember egy buliban az UV lámpa alá téved. Ezek is nagyon dekoratívak, és semmiképpen sem a munkába ajánlott őket használni.
Ajakfestés
A nyár kiváló alkalom, hogy az igazán vidám rúzs gyűjteményed felvonultasd. Ilyenkor nem csak az évszakhoz passzolnak az élénk, piros, pink és rózsaszín árnyalatok, de a hangulatodat is megdobja, amikor meglátod magad a tükörben egy cukorkarózsaszín rúzsban. Az ajkak festésénél figyelni kell arra, hogy előbb hidratáljuk, puhítsuk meg őket balzsammal, vagy hidratálóval. Ezután szájceruzával, vagy kontúrceruzával, lehetőleg a rúzzsal majdnem megegyező árnyalatúval rajzoljuk körbe a száj vonalát. Ez azt akadályozza, hogy utána a rúzs a pici hajszálrepedéseken át „kivérezzen” a száj körül, elfolyt hatást eredményezve. Ha kész a kontúr, jöhet a rúzs, amit érdemes ecsettel eldolgozni, mert nem csak precízebben lehet vele rajzolni, de beledolgozza a festéket az ajkakon lévő repedésekbe, így tartósabbá téve azt, ráadásul higiéniás okokból is tanácsosabb az ecset használata. Végül kapjuk be az ujjunkat, majd, mint a nyalókát húzzuk ki, és harapjunk egy zsepire. Ennek köszönhetően az a festékréteg, ami egyébként a fogunkra kenődött volna, vagy túl sok zsiradék lévén egyenletlenné tette volna az ajkainkat, így a zsebkendőn, illetve az ujjunkon landolt, ahonnan sokkal könnyebb eltávolítani még a készülődés során.