Attól kezdve, hogy milyen gyakran kellene vágni a hajat egészen addig, hogy melyik formázási technika előzi meg a károsodást, számtalan mítosz kering, de attól, hogy milliószor hallottuk, még nem lesz igaz. Miért dőlnek be sokan nekik? Mert logikusnak tűnnek, a gond csak az, hogy valójában komolyan károsíthatják a hajat. Nézzük, mi az, amiben többé nem kellene hinnünk és hogy mit kellene tenni helyettük a szép, egészséges hajért!
Ha kihúzol egy ősz hajszálat, több nő a helyén
Ha nem mered kitépni az ősz hajszáladat, mert attól tartasz, hogy ettől még több lesz majd, nyugodt lehetsz, nem fog kettő nőni a helyén. Ettől függetlenül mégsem kellene kitépni, hiszen ez a fejbőrnek és a hajhagymáknak sem tesz jót, a vissza nővő hajszál szerkezetére is kihathat. Ha nagyon zavar, akkor míg nem jutsz el a fodrászhoz, használj hajtőszínező sprayt.
A zsíros hajat naponta kell mosni
Habár a sampon dolga, hogy megszabadítson a kosztól és felesleges zsírtól, az sem jó, ha túl sokszor használod. Ekkor ugyanis még több faggyú termelődik, hiszen a test túltermel, hogy ellensúlyozza azt, amit a sampon eltávolít. Ez pedig viszkető fejbőrt, törékeny hajat eredményez. Ehelyett a gond forrása inkább az étrendben keresendő és vízalapú termékeket érdemes használni, valamint olyanokat, amik jojoba olajat tartalmaznak, utóbbi segít szabályozni a faggyútermelést.
A hajvágástól gyorsabban nő a haj
A samponok egy idő után nem működnek
Az ötlet onnan származik, hogy a haj hozzászokik az adott termékhez, így az nem tudja kifejteni hatását, erre azonban valójában nincs bizonyíték. Sőt, ha túl gyakran váltasz sampont, csak még rosszabbá teheti a hajad állapotát, ugyanis felborul a pH egyensúly, ami olyan problémákat okozhat, mint a száraz fejbőr és hajtöredezés a nedvesség hiánya miatt. Vannak ugyanakkor esetek, amikor érdemes váltani, ha például gyakran használsz forró hajformázó eszközöket, ajánlott egy hidratálóbb samponra cserélni a jelenlegit.