Azt hiszem kijelenthetjük, hogy mindenki kedveli a nyarat, ám a vele járó hőséget már annál kevésbé. Szeretjük vízközelben átvészelni ezeket a forró napokat. De, mi van akkor, ha van egy kisbabánk? Rengeteg kérdés fogalmazódik meg ilyenkor egy szülőben. Mikortól szabad vinni? Nem bántja a pici bőrét a strand klóros vagy a tenger sós vize?...és még sorolhatnám. Leginkább egy éves kor után mennek a szülők strandra, először babájukkal. Ez nem feltétlen jelenti azt, hogy egy fiatalabb gyermeket nem lehet fürdőztetni. Nyugodtan, csak vegyetek számba néhány igen fontos aranyszabályt!
Válasszunk helyszínt
1.) Először is, mielőtt bárhova is mennétek, nézzetek utána, milyen a fürdőhelyszín vizének minősége! Az is nagyon fontos, hogy tájékozódjatok annak hőmérsékletéről. Rengeteg helyen van kifejezetten babáknak kialakított medence! A 32 fokos víz, ideális lehet az első strandolók számára. Ennél csak minimálisan lehet hűvösebb! A természetes vizek többsége, már egy éves kor alatt is jó a babáknak.
2.) A nagy hőségben nem ajánlott az egész napos strandolás. Ha már reggel kimegyünk, gondoskodjunk babánknak egy nyugodtabb, árnyékos helyről, ahol zavartalanul pihenheti át a legmelegebb órákat. (11-15 óra)
Amire a babának szüksége van
3.) Ha strandolni megyünk, a következőket feltétlenül vigyük magunkkal: a baba korának és bőrének megfelelő naptejet, egy számára vékonyabb fejfedőt! Hűsítőt, de semmiképp se cukros italra gondolok, inkább babavízre vagy anyatejre. A babának megfelelő ételt! Ezenkívül szintén fontos: úszópelenka, úszógumi, törölköző, kispléd, lenge, világos ruházat! Ha van strandsátratok vagy napernyőtök, semmiképp se hagyjátok otthon!
4.) Válasszunk a babának megfelelő úszóruhát. A boltokban már faktorszámokkal ellátott uszószetteket is kapni a biztosabb védelem érdekében.
Először a vízben
5.) Ha már a fürdésnél járunk. Az első pancsi alkalmával még csak ismertessük a babát a vízzel. Fontos, hogy karunkba vigyük be a picit a medencébe, ezzel biztonságérzetet adva neki! Először csak a lábát lógassuk bele, ezután jöhet a mártózás. Az utóbbi ne tartson fél óránál tovább!
6.) A kórokozók jelentik a legnagyobb veszélyt csemeténk számára, ezért különösen ügyeljünk a pelenkázásra, a vizes ruhanemű cseréjére, a zuhanyzásra és a lábmosásra.
7.) A baba korának megfelelő úszógumit válasszunk. 1 éves kor alatt, amikor már stabilan ül, jöhet a belecsücsülős úszógumi. Egy éves kor után kipróbálhatjátok a karúszót, 2-3 éves kor után pedig a hagyományos úszógumit. Az utóbbi nagyobb odafigyelést igényel!
8.) Utoljára maradt, ami talán a legfontosabb! Soha, de soha ne hagyjátok, még egy percre sem magára a gyereket, hisz igen kevés vízben, nagyon rövid idő alatt megtörténik a baj!