4. Medveszőlőlevél tea
Sok jótékony hatással rendelkezik, úgy mint hasmenés, magas vérnyomás, de a legfőbb célja a húgyúti megbetegedések gyógyítása. A nők körében gyakoribb ez a betegség, de a férfiak is érintettek lehetnek. Ez a betegség kellemetlen tünetekkel járhat, úgy, mint égő érzés, vizelés nehézsége és súlyos esetben akár vesemedence gyulladás.
Azonban ha a kezdeti tüneteket tapasztaljuk, és nem akarjuk antibiotikummal terhelni a szervezetünket, akkor a medveszőlőlevél teával elmulaszthatóak a tünetek, mert fertőtlenítő és vízhajtó hatása van. Eredményesebbé válhat a kezelés, ha kombináljuk mezei zsurlóval és tőzegáfonyával. Azonban ha pár napon belül nem enyhülnek a tünetek, akkor minden esetben forduljunk orvoshoz!
5. Bodza tea
Ez a teafajta azért kiváló, mert otthon, magunknak is elkészíthetjük. Valamint a téli időszakban ideális a nátha kezelésére, mert elősegíti a verejtékezést, és a kamilla tea mellett szintén alkalmas inhalálásra, ha felső légúti megbetegedésünk van, vagy gyötör az orrdugulás. A fogyókúrázni vágyóknak is kedvez, hiszen kiegészíthető vele a fogyás, ha napi egy-két pohárral megiszunk belőle.
6. Rooibos tea
Valamennyi hatása egyezik ez előbb felsorolt teák hatásával, például gyomorfájás és stressz esetén ajánlott a fogyasztása. A vesekő és vesehomok kialakulásának meggátlásában is segít és kalcium tartalma miatt jót tesz a csontozatnak. Sok teával ellentétben nem tartalmaz koffeint, tehát közvetlen alvás előtt is fogyasztható.
Ebben a cikkben sokféle jótékony hatást felsoroltunk, amelyek hozzájárulnak a szervezet egészséges működéséhez, de fontos megemlíteni, hogy nem helyettesíti minden esetben a gyógyszerhasználatot és orvosi kezelést, sok esetben kiegészítésként alkalmazhatók, és ha úgy érezzük, nem javul az állapotunk, akkor mindenképp forduljunk orvosunkhoz!