notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Bemutatjuk hogy milyen viselkedésbeli változásokat okozhat a koronavírus időszaka a gyerekekben, amiket szülőként figyelnünk kell

hirdetes

A gyerekek mentális egészségére is figyelni kell a járvány alatt!

helloladies.hu

Nem esik elég szó róla, pedig nagyon fontos lenne megemlíteni, hogy az új koronavírus miatti intézkedések bevezetése annak érdekében, hogy lassítsuk a járvány terjedését, illetve a távolságtartás a mentális egészségünkre is hatással van. Sok szülő aggódik, hogy ez a globális krízis milyen hatással lesz a gyerekeikre hosszútávon.

A gyerekekre is hatással van a koronavírus

Senki sem kezeli jól a bizonytalanságot, és a gyerekeknek is nagyon nehéz feldolgozni a krízist, hiszen egyik napról a másikra kiderült, hogy nem járhatnak iskolába, nem találkozhatnak a barátaikkal, és otthon kell tanulniuk. A gyerekeknek pedig talán még nehezebb feldolgozni a hirtelen változásokat a mindennapi életükben, hiszen hiányoznak nekik a játszótársak, a normális rutin, illetve ha a szüleik aggódnak a fizikai egészségük, pénzügyek, munkájuk miatt, ne higgyük, hogy ezt ők nem veszik észre.


Ha a gyerekek stresszesek, az gyakran pszichológiai változásokban jelentkezik, a hangulatukban, viselkedésükben. Érthető, hogy a gyerekek rövid ideig most máshogy viselkednek, de ha ezek a változások a viselkedésben komollyá válnak, hetekig kitartanak, segítenünk kell.


Változás az étvágyban

hirdetes


Ha megváltozik a gyerek étvágya, vagy az alvási szokásai az az egyik első jel, hogy valami nincs rendben. Lehet, hogy hirtelen nagyon sokat vagy nagyon keveset kezd enni, a szülőknek pedig figyelniük kell ezeket a változásokat.


Alvási problémák


Figyeld, ha a gyereked egész nap aludna, vagy épp ellenkezőleg nagyon nehezen alszik el vagy alszik eleget. Ezek a problémák nagyon is gyakoriak a nehéz időszakokban és a gyerekek is tapasztalhatnak álmatlanságot, rémálmokat, alvajárást és más szokatlan dolgokat.


Visszafejlődés


hirdetes
Minél kisebb a gyerek, annál nagyobb ennek az esélye. Hirtelen olyan szokások kerülnek elő ismét, amikről azt gondoltad, hogy a gyermeked már kinőtt, mint az éjszakai balesetek, egy különleges játékhoz való ragaszkodás, ami megnyugtatja, vagy az ujjszopogatás. Ez természetes a feszült, bizonytalan időkben.


Hangulatingadozás


Ha megváltozik a gyerek viselkedése a „normálishoz” képest, tehát vannak dühkitörései, hirtelen sírásban tör ki, mogorva, ingerlékeny, érzékeny, már nem érdeklik a kedvenc elfoglaltságai, elszigeteli magát, az problémát jelez. Ezeket valószínűleg a stressz okozza.


Habár ezek a viselkedésbeli változások nagyon gyakoriak a stresszes események hatására, amilyen a COVID-19 is, ez nem jelenti azt, hogy semmit sem lehetne tenni és a szülők fontos szerepet játszanak, hogy segítsenek a gyereknek elfogadni ezt az új helyzetet. Korától függően próbáljuk meg úgy elmagyarázni, hogy megértse miért történik most ez és hogy minden visszatér majd a megszokott állapotba.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

2024-09-25

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

Szenvedsz a menstruációs fájdalmaktól? Fedezd fel ezt az 5+1 tippet, amelyek természetes módon segítenek enyhíteni a görcsöket és javítják a közérzetedet!

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

2024-09-18

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

Őszi csapatépítő programot kerestek? A Szigetközben vízi túrák, kerékpározás, horgászat és kalandparkok várnak titeket, hogy összekovácsoljátok a csapatot természetközelben!

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

2024-09-16

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

Fedezd fel, milyen kezelésekre lehet szükséged, ha hormonzavart diagnosztizálnak nálad! Gyógyszeres terápia, hormonpótlás, életmódbeli változtatások és sebészeti lehetőségek.

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

2024-09-10

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

Fedezd fel az orvosi pálya izgalmas szakágait nőként! 5+1 terület, amely sok lehetőséget kínál: családorvoslás, nőgyógyászat, pediátria és még sok más.

A mindennapi csodák ünneplése: új trendek a családi eseményekben

2024-10-30

A mindennapi csodák ünneplése: új trendek a családi eseményekben

A családi események megünneplése az utóbbi időben számos izgalmas trenddel gazdagodott, amelyek megváltoztatják a hagyományos ünneplések formáját és tartalmát.