Aki tartós körömdíszítést szeretne, de még soha nem járt manikűrösnél, nem biztos, hogy elsőre tudja, melyik anyagot is kéne választania. Manapság annyiféle anyag van piacon, hogy a döntés nem egyszerű. Sokan anyagi megfontolásból választanak, azonban aki a körméhez, munkájához, egyéniségéhez illő szempontok alapján választana, annak szeretnék segítséget nyújtani.
Vannak azonban olyan munkák, amelyek túlzottan igénybe veszik a körmöt, és a sima gél lakk hamar megkopik. Ezek a munkák általában a sok vizezéssel, kézmosással, súrolással járó feladatok, illetve azok, ahol a körmünket használjuk a munka során "eszközként", így kitéve azt mindenféle fizikai behatásnak. Leggyakoribb ezek közül, amikor valaki a billentyűzeten nem az ujjbegyével, hanem a körme hegyével gépel. Ezeknek a hölgyeknek inkább a műkörmöt ajánlom a gél lakkal szemben. Elkészítési ideje tovább tart ugyan, ez abból ered, hogy több anyag kerül a körömre, amit aztán formára reszelnek. Viszont ez egy olyan szilárd réteget hoz létre a köröm felszínén, ami - ha helyesen van megépítve, és nem éri extrém fizikai hatás - akkor biztosan nem törik le a következő töltés idejéig.
Vannak olyan hölgyek, akiknek a körme papír vékonyságú, állandóan bereped, hajlik. Nekik mindenképpen a műköröm a megfelelő választás. Sajnos sok vendégem anyagi megfontolásból csináltat gél lakkot, hiszen ez olcsóbb, de a körmük annyira puha, hogy pár miliméteres hossznál már elkezd behajlani, és ahol az anyag sokat hajlik, ott előbb-utóbb el fogja engedni a felületet, amihez tapad. Ezért fontos szem előtt tartani, hogy a körmünknek megfelelő erősségű anyagot válasszunk, hiszen ha hamar lepattogzik lakk, gyakrabban kell látogatnunk a manikűröst, amivel havi szinten anyagilag ugyanúgy jönnénk ki, mintha egy tartósabb műkörmöt csináltatnánk, ami legalább egy héttel tovább bírja.
Amennyiben nem vagyunk biztos benne, hogy melyik számunkra a megfelelő, nyugodtan keressünk fel egy műkörmöst, aki segít a döntésben. Én a bizonytalan vendégeknek mindig elsőre a gél lakkot ajánlom, mert ha nem válik be, és a körme gyenge hozzá (ez egy-két alkalomból általában ki szokott derülni), még mindig ott a lehetőség erősebb anyagra váltani.
Ne dőljünk be azoknak a körmösöknek, akik a színes műkörömzselét használják gél lakk helyett! Sajnos volt alkalmam megtapasztalni, hogy dolgoznak a szakmában olyanok, akik lusták pénzt és energiát befektetni a gél lakkozásba, és azt mondják a vendégeknek, hogy a színes műkörömzselé ugyanolyan, "csak még erősebb is". Ez egy tévhit. A két anyag merőben más, mind az előkészítés, az eltávolítás, és a viselés szempontjából, de nem utolsó sorban anyagi szempontból. Ha mi gél lakkot szeretnénk, ne engedjük magunkat próba nélkül rábeszélni színes műkörömre, mert ez általában azt mutatja, hogy az adott "szakember" nem tud teljes körű szolgáltatást nyújtani, hanem kizárólag a drágább szolgáltatással szeretne foglalkozni. Ha ilyennel találkozunk, jobb, ha továbbállunk, és felkeresünk egy rendes szakembert, aki a körmünkhöz megfelelő anyagot fogja alkalmazni.
Király Ágnes
Műkörmös
www.kezeklabak.hu