A legtöbb utasításban nagybetűvel van kiemelve, hogy a füldugót nem szabad erősen, túlzottan mélyre nyomni, mert ezzel károsíthatjuk a hallójáratunkat is. Érdemes a tárolására is fokozottan odafigyelnünk. Érdemes elkülönítve, külön tárolni, hiszen ezt olyan helyre helyezzük be akár nap mint nap, ahol könnyen érhet valamilyen fertőzés.
Ennek elkerülése érdekében az eltétele előtt érdemes ezeket alaposan megtisztítani. Amikor piszkos a kezünk a sem a szemünkbe sem a szánka nem nyúlunk bele, miért lenne ez másképp a fülünkkel. Itt is fontos figyelni a higiéniára, és jó alaposan kezet mosni, akár külön fertőtleníteni is, hiszen így tudjuk teljes mértékben védeni magunkat.
Mivel a füldugó hosszabb ideig van a fülünkben, ezért az is veszélyforrás lehet, főleg azoknál, akik rendszeresen használják, hogy a használat során felgyülemlik a fülzsír. Ez is különféle gyulladásokhoz, fertőzésekhez vezet. Tudjuk, hogy a fülpiszkáló sem a megfelelő megoldás, ezért érdemes patikában, vagy drogériában beszerezni fül sprayt, amit előzetesen, akár napi több alkalommal is belefújunk a fülünkbe, ezáltal elkerülve a fülzsír felhalmozódását.
A behelyezés mellett az utasításban szintén külön részben hívják fel a figyelmünket arra is, hogy a füldugót nem szabad kirántani a fülünkből. Felkelés után a hirtelen rántás kisebb, rövid ideig tartó fájdalmat okozhat, pillanatnyi „rossz” hallást, azonban az a jobbik eset. Ezzel az egyszerű mozdulattal, akár sérülést is okozhatunk a fülben, ami könnyen elfertőződhet. Ennek a kockázata nyilván alacsony, de előfordulhat, ilyen esetekben mindenképp forduljunk a megfelelő szakorvosunkhoz.
Mindent egybe véve a füldugó nagyon hasznos találmány, ha helyesen használjuk. De ha betartjuk a leírásokat, megkönnyítheti a mindennapjainkat a munkában, vagy akár otthon is és segít a pihentető alvásban, ami nagyon fontos a szervezetünknek, sokkal kiegyensúlyozottabbak és boldogabbak lehetünk.