Szintén a magas fehérjetartalma miatt ajánlott a szárnyasfélék fogyasztása. A tojásban lévő fehérje mellett a B12 vitamin és biotin is hasznos a haj számára. Tejtermékek közül pedig fontos kiemelni a joghurtokat, különösen a görög joghurtot, valamint túrót és az alacsony zsírtartalmú tejet.
A magvakat is fontos megemlíteni, hiszen a legtöbbet csak ajánlani lehet, mert vitaminokban gazdag. A lenmag, dió, mogyoró, mandula, napraforgómag egyaránt kiváló választás.
Természetesen a külső ápolással kiegészítve érheted el a legjobb eredményt. Fontos a hajadhoz illő sampont választani, és minden hajmosás alkalmával használj balzsamot! Hajmosás után nem ajánlott egyből kifésülni a hajat, mert vizes állapotában könnyebben törik és ne dörzsöljük túlságosan, mert összekuszálódhatnak a tincsek. Érdemes hajvégápoló olajokat használni, melyeket vizes és száraz hajra is kenhetünk, de csupán pár csepp elég belőle, és a hajtöveken semmiképp ne alkalmazzuk.
Ha megszárítjuk a hajunkat és sűrűn formázzuk hajvasalóval vagy hajgöndörítővel, akkor előtte érdemes hővédő sprayt alkalmazni, hogy hajunk szerkezete ne roncsolódjon. Azonban még ilyenkor sem mindegy a hőfok. Körülbelül 160-180 Celsius fok között ideális a hajformázók alkalmazása. Továbbá a rendszeres hajvágás is javasolt. Sokan félnek a fodrászoktól, mondván, hogy sokat levágnak hajunkból, és hónapokig, akár évekig nem vágatnak belőle.
Azonban szükség van rá, hiszen megszabadulunk a töredezett tincsektől, és hajunk ezáltal gyorsabb tempóban képes növekedni. Hetente egyszer használhatsz hajpakolást is, és nem feltétlen szükséges megvásárolni őket, ma már rengeteg alternatívát találhatsz arra, hogy hogyan is készítsd el magadnak otthon, a hajtípusodhoz illő pakolást. Például a méz, tojás és ricinusolaj kiváló alapja lehet egy pakolás elkészítésének.