
Esküvői szokások – Ritkább szokások, hagyományok
Az éjféli menyasszonytánc az ara asszonnyá válását jelképezi. Ma már egyre ritkábban jelenik meg ez a szokás, régen viszont nagyon komolyan vették a menyasszonyrablást, mivel úgy tartották, ha sikerül elrabolni a menyasszonyt, akkor a férj nem érdemes erre a házasságra. A tortaszeletelésnek is igencsak nagy múltja van. A kés közösen való megfogásánál az sem mindegy, hogy kinek van felül a keze, mivel ebből következtetni lehet, hogy ki dominál a házasságban. Megosztó szokás a dudálás, hiszen nem mindenki van odáig az ötletért, hogy hangos dudaszó kísérje végig a lakodalmi menetet.
Esküvői szokások – Kevésbé ismert szokások, hagyományok
Egy kevésbé népszerű hagyomány, hogy a menyasszony a cipőjének talpára írja barátnőinek nevét, és akinek a lakodalom végére is olvasható a neve, az lesz a következő aki férjhez fog menni. A koszorúslányok sem ússzák meg babonák nélkül. Azok a hölgyek, akik már legalább háromszor nyerték el e nemes feladatot, az a babona szerint a későbbiekben nem fog férjhez menni. A hiedelem úgy tartja, hogy aki hosszú, életre szóló házasságot szeretne, az ne májusban tegye, mivel akkor rövid életűnek bizonyulhat a frigy.
Esküvői szokások – A virágok, mint szokások, hagyományok
Az oltár felé való virág szórásnak is megvan a maga története, ezzel elkerülhetjük a házasságban fellépő problémákat. Emellett az esküvői csokor szimbolizálja a boldogságot és nagyon fontos, hogy ez a vőlegényen is megjelenjen legtöbb esetben kitűző formában.
Ezek mellett nyilván még nagyon sokféle tradíció létezik, de akár új, saját hagyományokat is teremthetünk, amelyekkel színesebbé tehetjük a lagzinkat. Ezek a babonák, szokások sajnos manapság egyre kisebb népszerűségnek örvendenek, és merülnek feledésbe, pedig igazán fel tudják dobni és jó hangulatot teremtenek a szokványos esküvőkön.