Néhány ember úgy éli le az élete közepét, hogy szinte észre sem veszi, de másoknak a középkorúság depressziót, szorongást okoz, és olyan kérdéseket vet fel az életről, amikre előtte nem is gondolt. Lehet, hogy te is pont most vagy ebben a korszakban, és a tünetek kezdenek megmutatkozni. Honnan tudhatod, hogy amivel küzdesz, életközepi válság, vagy valami más? Vannak olyan jellemző tünetek, amik segítenek ezt eldönteni.
Figyelmeztető jelek, hogy életközepi válságon mész át
Másokhoz hasonlítod magad
A mai világban könnyű azokra a dolgokra koncentrálni, amink nincs. Lehet, hogy van egy testvérünk, akiről azt gondoljuk sokkal vonzóbb, sikeresebb nálunk, vagy egy munkatársunk, akinek szebb háza, autója, telefonja van. Reklámokkal bombáznak arról, hogy legyél szebb, hogyan engedhess meg magadnak jobb kocsit. Mindannyian hajlamosak vagyunk az életünket másokéval összehasonlítani. De amikor a középkorú leszel, lehet, hogy azt veszed észre, hogy gyakrabban gondolsz erre, és ha kevésbé sikeresnek, vonzónak találod magad, az depresszióhoz vezethet.
- Emlékeztesd magad, hogy mások látszólagos élete nem hasonlítható össze a te belső gondolataiddal és érzéseiddel.
- Legyél hálás a jó dolgokért az életedben, gondolj arra mi mindened van, ami boldoggá tesz.
- Ismerd fel, mi az, ami zavar, és próbálj változtatni.
Aggódsz, merre tart az életed
Mindannyian szoktunk visszagondolni az életünk első felére így vagy úgy. Az egyik nyilvánvaló jele a válságnak, hogy aggódsz amiatt, merre tart az életed. Ha azon kapod magad, hogy arra gondolsz, nem vagy elégedett azzal az iránnyal, amerre tartasz, gondolj arra, mi tenne boldoggá és válaszd azt az utat.
Megkérdőjelezed az élet értelmét
Habár ez bármilyen életkorban előfordulhat, ilyenkor a legkeményebb ezen gondolkodni. Lehet, hogy nem tudod, miért is vagy itt. Ez azt eredményezi, hogy aggódni fogsz, jól csinálod-e. A jó hír, hogy nincs jó mód az életre, és minden új nap lehetőség a változásra. Ahelyett, hogy túlgondolnád az élet célját, tűzz ki célt magadnak és cselekedj, hogy elkezdj úgy élni, ahogy boldog leszel.
Nagyon odafigyelsz a kinézetedre
Az egyik legegyértelműbb jele az életközepi válságnak, hogy egyre nagyobb figyelmet fordítasz a kinézetedre. Észreveszed, hogy a tested változik, lehet, hogy meghízol, vagy elkezdesz őszülni. Lehet, hogy nem vagy már olyan energikus, és nincs is nagyon kedved semmihez. Sokan hajfestéssel, plasztikai beavatkozással, új ruhákkal, a külsőre való nagyobb odafigyeléssel reagálnak. Próbálj ki egy új étrendet, kezdj el edzeni, hogy a tested jobban érezze magát, ezzel együtt te is magabiztosabbá válsz.