„Bonyolult.” – Ha így jellemeznéd a kapcsolatodat az étellel, akkor az bizony probléma. Ha rossz a kapcsolatod az étellel, az mentálisan kimerítő és tápanyaghiányhoz, komolyabb esetben akár étkezési rendellenességhez is vezethet. Itt van 7 jel, hogy olyan módon állsz az ételhez, amin változtatni kell!
Egyedül eszel
Azzal semmi gond nincs, ha esténként egyedül eszel egy kis csokit, vagy amikor hazaérsz bekapsz valamit, de ha folyamatosan arra törekszel, hogy egyedül ehess, az bajt jelez. Valami van a háttérben, mondjuk félsz, hogy mások megítélnek az alapján ahogy, vagy amit eszel.
Ostorozod magad amiatt, mit ettél
Ha elcsábulsz egy finom étel iránt és nem tudsz magadnak parancsolni, ami után bűntudatod van és rossz, értéktelen embernek érzed magad, az nagyon rossz jel, hogy ártalmas, akár veszélyes a kapcsolatod az étellel.
Evés után rohansz edzeni
Ha nem tudtál ellenállni a csábításnak rögtön felpattansz a biciklire vagy edzel, hogy ledolgozd a kalóriát? Jó ötletnek tűnhet, de ha mindig így teszel, az azt mutatja, hogy rettegsz attól, hogy felszedsz néhány kilót és ez kezdi átvenni az irányítást az életedben.
Sóvárgás
Ha sóvárogsz az étel után és ezt a gyengeség jeleként fogod fel, amit át kell vészelned, akkor lehet, hogy nagyon egészségtelenül és túl szigorúan étkezel. Néha ez a sóvárgás jelez valamit, mondjuk, hogy nem eszel eleget, vagy egyoldalúan táplálkozol.
Az ételhez nyúlsz, amikor rosszul érzed magad
Tablettákat szedsz
Általánosságban elmondható, hogy ezek nem túl egészségesek, de ha még az sem érdekel, hogy ezek mit tesznek a testeddel, az gond. Ha inkább kockáztatod az egészségedet azért, hogy fogyni tudj, az azt jelenti, hogy a súlyodat a jóléted elé helyezed. Tehát a testsúlyod alapján ítéled meg magad, holott ennél sokkal több vagy.
Csak diétás ételeket eszel
Kérdezd meg magadtól miért van ez? Félsz attól, hogy egészségtelen ételeket eszel és hízni fogsz? Ha nagyon szigorú diétához ragaszkodsz, akkor kialakulhat szorongás, tápanyaghiány és étkezési rendellenesség is.