Válaszd ki a csapdát
Egy kis mogyoróvajjal nagyon jól odavonzhatod őket a csapdához, és vannak humánusabbak is, amiken nincs se méreg, se ragasztó, amiből egyszerűen szabadon engedheted az elfogott állatkát.
Használj tömítőanyagot és acélgyapotot, hogy leszigeteld a házat
Ha már megbirkóztál bent a helyzettel, biztosra kell menned, hogy több egér nem talál be utat. Ők viszont egy pénzérme nagyságú lyukon is képesek átpréselni magukat. És a patkányok? Nos, nekik sincs szükségük túl nagy helyre. Még ha egy nagyon apró lyuk is van, képesek akkorára rágni, hogy beférjenek rajta, a jó hír, hogy a tömítőanyagon és acélgyapoton viszont nem képesek átrágni magukat. Különösen azokra a területekre kell kiemelt figyelmet fordítani, ahol csövek mennek be a házba, és a pincére. Az ajtók, ablakok körüli résre kell ügyelni, és a kemény körül kell jól szétnézni.
Ellenőrizd a garázst
Ha bejutottak a garázsba, lehet, hogy úgy döntenek, hogy a motorháztető alá költöznek, ahol a motor meleget ad, ha pedig ott vannak, megrágcsálhatják a kábeleket és komoly problémát okozhatnak az autón.
Ritkítsd meg a bokrokat a ház körül
A bokrokat és faágakat vissza kell vágni, máskülönben olyanok, mint az utak az egerek és bogarak számára az otthonodba. A farakás legalább 6 méterre legyen a háztól, mivel az egerek szeretnek belefészkelni.
Zárd az ételt légmentesen zárható tartódobozba
Figyelj a kukákra
Olyan gyakran szabadulj meg a szeméttől, és ürítsd ki a komposztálót, amilyen hamar csak lehet.
Tudd mikor kell profit hívni és mit kell kérdezni
Mindenkinek van egy határ, amit még hajlandó megtenni, és amivel megbirkózik maga is. De ha eljutottál arra a pontra, hogy segítséget kell kérned a profiktól, kérj ismerőseidtől ajánlásokat. Hívd fel őket és kérdezd meg mennyit kérnek – ha kérnek – a tanácsadásért, felmérésért. Fontos, hogy hivatalosan ezzel foglalkozzanak, meglegyen a megfelelő felszerelésük és ismerjék a legújabb módszereket.