notification icon
Ne maradj le semmiről! Iratkozz fel értesítéseinkre!

Ilyen a tökéletes játszóhely és játéktér otthon

hirdetes

Durva baleseteket kerülhetsz el, ha biztonságos a gyerek játéktere és játszóhelye

helloladies.hu

Milyen az ideális, biztonságos játszóhelye gyermekünknek? Mire menjünk, a szépségre, esztétikára vagy a kényelemre és hasznosságra? Egyáltalán összehozhatók lehetnek az igények a mindennapi életünkkel? Ha igen, akkor hogyan? Ezekre kerestük a választ.

Biztos, hogy jól alakítottad ki a gyerekek játszóterét, játékhelyét?

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Persze a szavak jó értelmében. Ha játékról van szó, akkor egyértelműen kijelenthetjük, hogy kötelező napi feladat minden gyerekes család életében, mint ahogy a vele járó játéktér kialakítása és a rumli kezelése is. Születése után, ahogy növekszik kisbabánk egyre nagyobb igénye van a foglalkozásra és ezzel egyidőben a térre is, ahol mindezt véghez lehet vinni.

Sokáig nem okoz a háztartásban komoly gondot, hogy gondoskodunk kell a gyerekek napi játék adagjáról, de amint elindul a mozgásos fejlődés, jobb felkészülni és biztonságossá, ám ugyanakkor barátságossá és családbaráttá tenni a megfelelő játékteret. Az, hogy ezt miként visszük vége, mennyire lehetünk kreatívak nagyban függ a gyerekek fejlődési szakaszaitól. Íme hát, mit érdemes tudni, mielőtt a család teljes havi fizetését méregdrága megoldásokra költjük.

 

Nem csak a kreativitás fontos a játszóhely kialakításában

Az egy év körüli kisgyereket már nem elégíti ki, ha egész nap csak az elkerített szobarészben vagy egy járókában játszik. A mozgás igénye megnő és teljesen természetes, hogy felébred benne a vágy, hogy megismerkedjen a lakással. Ez érdemes vigyázó tekintetünk mellett engedni is neki, hiszen minél gyakorlottabban közlekedik a saját térben, annál nagyobb biztonsággal tanulja meg, amit előbb-utóbb meg kell neki tanulnia a környezetben való létezésről.

hirdetes


hirdetes
Hogyan védhetjük meg őt az esetleges veszélyektől? Hogyan lehet biztosítani a magunk nyugalmát és azt, hogy a gyerek továbbra is tudjon játszani?

Ha a kisgyereknek amúgy is van kialakult saját játszórésze, akkor azt mindenképpen őrizzük meg, tartsuk fent neki a későbbiekben is. De legyen a napnak egy bizonyos szakasza, időszaka, amikor segítségünkkel meg lehet ismerkedni a lakás többi részével. Nem ajánlatos felszámolni a jól bevált játszóhelyet, mert úgy nem tanulja meg, hogy mivel szabad játszania és mivel nem. Ha mindennap szánunk rá időt, hogy felfedezhessen a környezetét, akkor hamar meg tudja tanulni, hogy mi az, amihez hozzányúlhat és mi az, amihez nem és miért.

Nyilvánvalóan sok beszélgetés, türelem kell ehhez az időszakhoz, de a szakértői tapasztalatok szerint a gyerekek, ha konzekvensek velük a szülők, akkor hamar megtanulják elfogadni a lakásban érvényes szabályokat és szokásokat.

 

A következetesség legyen fontos a játszóhely kialakításánál is

A naponta rendszeresen eltöltött óráknak az lesz az eredménye, hogy a szülői kötődés és bizalomerősítés mellett az 1 év körüli kisgyerek napközben nyugodtabban fog játszani, mert tudja, hogy a napjában benne lesz az apai vagy anyai biztonságos felfedezés élménye is. Másfél-két éves kor körül megfigyelhető, hogy a szülők által felállított szabályok már rögzülnek. Azok a kisgyerekek, akik megtapasztalták a saját tér biztonságát és megkapták a lehetőséget a szűk környezet felfedezésére is, sokkal magabiztosabban és megbízhatóbban közlekednek a későbbi közösségi terekben is.

hirdetes

Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS MEGOSZTÁS

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

2024-09-25

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

Szenvedsz a menstruációs fájdalmaktól? Fedezd fel ezt az 5+1 tippet, amelyek természetes módon segítenek enyhíteni a görcsöket és javítják a közérzetedet!

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

2024-09-18

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

Őszi csapatépítő programot kerestek? A Szigetközben vízi túrák, kerékpározás, horgászat és kalandparkok várnak titeket, hogy összekovácsoljátok a csapatot természetközelben!

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

2024-09-16

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

Fedezd fel, milyen kezelésekre lehet szükséged, ha hormonzavart diagnosztizálnak nálad! Gyógyszeres terápia, hormonpótlás, életmódbeli változtatások és sebészeti lehetőségek.

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

2024-09-10

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

Fedezd fel az orvosi pálya izgalmas szakágait nőként! 5+1 terület, amely sok lehetőséget kínál: családorvoslás, nőgyógyászat, pediátria és még sok más.

A mindennapi csodák ünneplése: új trendek a családi eseményekben

2024-10-30

A mindennapi csodák ünneplése: új trendek a családi eseményekben

A családi események megünneplése az utóbbi időben számos izgalmas trenddel gazdagodott, amelyek megváltoztatják a hagyományos ünneplések formáját és tartalmát.