Víz
Ha sima vizet melegítesz a mikróban kerámia vagy üvegpohárban túl sokáig, az megakadályozza a buborékok képződését, amik normális esetben segítenek lehűteni a folyadékot. Ettől a víz nagyon forró lesz, és amikor kiveszed a poharat, hirtelen elkezd forrni, a víz pedig kitör, és megégethet. Ezért a vizet, csak a minimális időre állítsd be, amire szüksége van a melegedéshez, vagy kisebb fokozaton, tovább melegítsd.
Ellenőrid a címkén, hogy mikrózható-e
Az egytelen dolog, amit ezek a címkék elárulnak annyi, hogy beteheted a mikróba a tartót, és az nem fog károsodni, illetve maga a gép sem. Tulajdonképpen a gyártóknak nem kell tesztelniük a kerámia termékeiket, hogy melegítés után is biztonságosak-e (ezért tudnak megégetni, ha túl forrók). Még ha valamire azt is írták, hogy biztonságos betenni a mikróba, de még soha nem használtad előtte, akkor inkább a tűzhelyen melegítsd meg az ételt, vagy az italt, és utána tedd bele abba a tálba, tányérba, vagy bögrébe.
Hungarocell ételtartók
Ez is egyfajta műanyag, úgyhogy káros kémiai anyagok szabadulhatnak fel belőle, amik aztán bejutnak az ételbe melegítés közben. A maradékot tedd át egy tányérra, és úgy melegítsd meg.
Kajás zacskó
Azokat a papírzacskók, amikbe bizonyos helyeken elvitelre teszik az ételt, lehet, hogy ártalmatlannak tűnnek, de nem azok. Nem higiénikus, tüzet is okozhat, és még mérgező anyagokat is kibocsáthat.
Joghurt
Gyümölcsök
Bizonyos gyümölcsök képesek ellenállni a hőnek, de nem mindegyik. A szőlő például felrobban. A fürt pedig füstölni fog. Csak óvatosan.
Alufólia
Fontos azt megérteni, hogy bármilyen fémes dolgot betenni a mikróba nagyon veszélyes, ez vonatkozik az alufóliára is, amivel lefeded a maradékot. Könnyen kigyulladhat, úgyhogy a melegítéshez mindenképp vedd le.