Kevesen tudják, de a dió minden részét fel lehet használni, ezért nem érdemes kidobnunk semmit. Most elmondjuk nektek, mire alkalmas ez a kis belső rész!
Azt biztosan tudjátok, hogy a diónak számtalan jótékony hatása van, ezért érdemes minél többet fogyasztanunk belőle. Azt viszont már kevesen tudják, hogy a dió héját sem szabad kidobnunk, nézzük, miért!
A dióhéj felhasználása
A dióhéj antibakteriális, és gombaellenes anyagokat is tartalmaz, emellett serkenti a pajzsmirigyműködést, csökkenti a vérnyomást és a vércukorszintet, és még mindig nincs vége! Kiváló gyulladáscsökkentő és nyugtató hatással is rendelkezik! Készítsünk teát dióhéjból, ez azért jó, mert kiváló vérhígító, segíti a gyomor-, és a bél működését, ugyanakkor a máj munkáját is megkönnyíti.
Ha ez még mindig nem lenne elég, akkor elmondom azt is, hogy a kalciumhiányban szenvedőknek is kellene fogyasztani ezt a teát, mivel így folyamatosan szinten tudják tartani segítségével a fontos ásványi nyomelemet. Gyenge immunrendszer, gyomorpanaszok esetén is alkalmazhatjuk a teát, gyomorfekély ellen is kiválóan alkalmazható, de bármennyire is meglepő, még visszérre is segítséget fog nyújtani a dióból készült áztatólé. Azt pedig kb. ezerből egy ember tudja, hogy a belső részt elválasztó kemény héjú falat is felhasználhatjuk!
A kemény héjú fal felhasználása
A belőle készült tinktúra hatékony porckorongsérv, ízületi fájdalmak, fejfájás, idegesség és álmatlanság esetén is. Mivel fertőtlenítő hatással is rendelkezik, használhatjuk horzsolások, kisebb sérülések esetén.
Készítsük el a csodálatos hatással rendelkező tinktúrát!
Hozzávalók:
- 2 evőkanál dióbél elválasztó rekesz
- vodka vagy egészségügyi szesz
Elkészítés:
- tegyük a dióbél elválasztó fás rekeszt egy sötét színű befőttesüvegbe
- majd öntsünk rá egy kevés vodkát, annyit, hogy belepje teljesen
- zárjuk le légmentesen az üveget, és tegyük egy fénytől védett helyre
- hagyjuk állni 14 napon keresztül
- két hét múlva szűrjük le