Az izzadtság egy igen necces és kényelmetlen probléma. Sajnos a boltban kapható szerek nem hatnak mindenkire egyformán. Sokszor az embernek ki kell tapasztalni, hogy melyik dezodor a legjobb számára; ebben szeretnénk segítséget nyújtani.
Az izzadás egy rendkívül kényelmetlen, de hétköznapi probléma, ami többeket érint, mint gondolnánk. Nincs annál rosszabb érzés, mint amikor beérsz a munkahelyedre és már korán reggel, amikor még szinte el se kezdődött a nap, két hatalmas foltot pillantasz meg a hónod alatt. Ez igencsak kedvromboló lehet és néha az egész napot el tudja rontani.
Lehet, hogy ilyenkor hajlamosak vagyunk irigyelni másokat, akik talán nem küszködnek ilyen irritáló problémákkal, de ez attól még nem biztos, hogy így is van! Nem is gondolnád, de sokaknak jelent ez gondot, csak legfeljebb nagyon jól titkolják. Néha ki kell kísérletezni, hogy melyik dezodor a leghatásosabb. Ami az egyikünknek jó, az nem jó a másiknak – így szokott ez lenni, mert nem vagyunk egyformák. Most mutatunk egy érdekes megoldást, aminek hasznát veheted!
A hozzávalókat bioboltban és nagyobb áruházakban is könnyen beszerezheted.
- Üres dezodoros flakon: Ebben használhatod a saját magad által készített dezodort.
- Szódabikarbóna: A szódabikarbóna sok mindenre alkalmazható. Inkább az a kérdés, hogy mire nem? Szinte minden háztartásban találunk szódabikarbónát. Nagyszüleink és még szüleink is sok mindenre alkalmazták hatásos gyógyírként.
- Kókuszolaj: A konyhában és a szépségápolás terén is kedvelt a kókuszolaj.
- Kukoricakeményítő: A kukoricakeményítőt, mint ahogy a neve is mutatja, kukoricából nyerik és szagtalan por formájában forgalmazzák. Ez az anyag is sokoldalú, mert kedvelt a szépségiparban és a konyhában is egyaránt.
- Rizsliszt: Ha nem szimpatikus a kukoricakeményítő, bátran használhatjuk ezt is helyette.
- Teafaolaj: Ez egy illóolaj, aminek elsősorban tisztító és gombaölő hatása van. Az izzadtságszagot baktériumok okozzák - ezért teszünk teafaolajat a dezodorunkba.
Elkészítés
- Keverj össze négy-öt evőkanál rizsliszttel, vagy kukoricakeményítővel ugyanennyi kanál kókuszolajat. Ne ijedj meg, ha a kókuszolaj megszilárdul, mert többnyire az alacsony hőmérséklet az oka. Ki lehet olvasztani és utána folytatódhat a munka.
- Keverd össze és adj hozzá teafaolajat!
- Keverd el benne a szódabikarbónát!
- Tedd bele a stiftbe és használd egészséggel!