4. Vigyél be elég proteint
Minden étkezés során fogyassz proteint, különösen reggel, ez nagyon fontos hogy a vércukorszint megfelelő legyen, megelőzd a sóvárgást és úgy összességében is jót tesz az egészségnek. Jó proteinforrások lehetnek a magvak, diófélék, hal, csirke és olyan állatok húsai, amik fűvel táplálkoznak.
5. Egyél sok (jó) szénhidrátot
Valójában, annyi szénhidrátot ehetsz, amennyit csak akarsz. Abban az esetben, ha az a megfelelő fajta. A keményítőben gazdag ételeket kifejezetten kerülni kell ez idő alatt. Ilyen a burgonya, gabonák, répafélék, tökfélék. Ezek helyett válassz inkább brokkolit, karfiolt, káposztákat, zöldbabot, kelkáposztát, hagymát, paradicsomot, padlizsánt, cukkinit, articsókát, ezek mind jó forrásai az egészséges szénhidrátoknak.
6. Egyél jó zsírokat
Mint a protein esetében, az egészséges zsírok fogyasztása a kúra alatt szintén elengedhetetlen. Készítsd az ételeket olíva olajjal, fogyassz avokádót, halat, és olyan ételeket, amiben sok az omega-3. Ez azért fontos, hogy megfelelő szinten tartsd a vércukorszintet, és biztosítsd a megfelelő tápanyagokat a sejteknek.
7. Legyen egy dobozkád
Arra az esetre, ha szükséged lenne rá, vagyis leesne a vércukorszinted, mindig legyen nálad egy csomag, olyan ételekkel, amiben van protein, egészséges zsír, és jó nassolni való, így sosem kell rossz döntést hoznod.
8. Figyelj a légzésre
9. Az alvás legyen minőségi
Napi 7-9 óra alvás az ajánlott mennyiség, és már a legkisebb eltérés is hatással lehet a hormonokra, amik befolyásolják az éhséget, és gyakran sóvárgás alakul ki a cukor és szénhidrát iránt. Ha a test nem pihente ki magát rendesen, válassz olyan ételeket, amik segítségével gyorsan feltöltik, de a minőségi alvás elengedhetetlen.
10. Csökkentsd a gyulladást
A megfelelő étkezési szokások csökkentik a szívbetegségek kockázatát és a gyulladásokat is. A cukor is kiváltója lehet a különböző gyulladásoknak, ezért ajánlott olyan ételeket fogyasztani, amik ellensúlyozzák ezt.