Kétségkívül az élelmiszerek megvásárlása viszi el a fizetésünk egyik legnagyobb részét, azonban komoly összegeket is megspórolhatunk és kevesebbet fizethetünk a boltokban, ha betartunk néhány alapszabályt, így a család kevesebb pénzből is jól lakhat!
Válaszd a kevésbé ismertet – sokat megtakaríthatsz azzal, ha a bevásárlókocsidat a boltok sajátmárkás termekéivel töltöd meg az ismert márkák helyett. A minőségben és az alapanyagokban gyakran nincs különbség, úgyhogy ne a borítójáról ítéljük meg a könyvet.
Nagyobb mennyiségben vásárolj – a száraz, konzerves ételekből, amik legalább egy évig elállnak vásárolj nagyobb kiszerelést, mert az általában jobban megéri.
Az alapján főzz, hogy mi van otthon – ha egy hétre megtervezed a menüt azokból az alapanyagokból, amik otthon vannak és már kifizetted őket, azzal sokat spórolhatsz, hiszen rengeteg ételt dobunk a kukába.
Tele hassal vásárolj – ha úgy vásárolsz, hogy éhes vagy, sokat fogsz feleslegesen költeni.
Szezonális terméket válassz – Szinte már mindent megvehetünk az év bármely szakaszában, de azt, aminek szezonja van, ráadásul helyben megtermelhető általában sokkal olcsóbban megkapod. Ha vannak kedvenceid, érdemes akkor bevásárolni belőle, amikor olcsóbb és lefagyasztani későbbre.
Menj oda, ahol alkudozhatsz – A boltokban nyilván nem lehet alkudozni, a piacon, termelőkkel viszont annál inkább és tudod, sok kicsi sokra megy!
Okosan használd a maradékokat – Amikor főzöl gondold át, hogyan használhatnád fel a maradék hozzávalókat. Maradt egy kis paradicsomszósz? Akkor készíts belőle egy kis pizzát. A maradék barna rizsből készíts kókuszos rizspudingot desszertnek, vagy a maradék sült zöldségeket pürésítsd össze másnap egy levesnek.