A legintenzívebb csípő-, és derékgyakorlatok

helloladies.hu

KÖVESS MINKET

FACEBOOKON

A nők többségének a derekuk és a csípőjük a legkényesebb testrész, mindent meg akarnak tenni annak érdekében, hogy keskenyebb és formásabb derekuk legyen, viszont ez sokszor nem jön össze. Többek között azért, mert rossz gyakorlatokat választanak! Éppen ezért elhoztam szakértőnk legjobb gyakorlatait!

Rengeteg levelet kaptunk Facebook oldalunkon, az esetek többségében arra voltatok kíváncsiak, hogy hogyan lehet keskenyebb, és formásabb a csípőtök illetve a derekatok. Elnézést, hogy nem válaszoltam mindenkinek egyesével, de ez a cikk azért íródott, hogy többé ne legyen ez a kérdés senkinek sem kérdés. Elmondom, mit kell tenned ahhoz, hogy jobban mutass a strandon, gyakorlatokat is hoztam nektek, szóval ebben a cikkben megtaláltok mindent, amit kell!

 

Biztosan mindenkinél kényes téma a csípő, mivel képes egyik napról a másikra úszógumink nőni. Éppen ezért az első és legfontosabb szabály az, hogy figyeljünk oda arra, hogy mit eszünk! Emellett fontos az is, hogy milyen gyakorlatokat végzünk, illetve, hogy mozgunk-e egyáltalán. Ugyanis a kettő minden esetben csak együtt ér valamit! Azt is illene már tudnia mindenkinek, hogy helyi fogyás egyszerűen nem létezik, szóval hiába csinálod meg ezeket a gyakorlatokat, nem csak csípőből fogsz fogyni, viszont, ha alkalmazod ezeket a gyakorlatokat, akkor megadod az esélyét annak, hogy hamarabb eltűnjön az úszógumi.

hirdetes

 

A gyakorlatokat végezheted súlyokkal vagy anélkül is, edzettségi állapotod eldönti majd ezt! Mielőtt elkezded, minden esetben melegíts be, a törzset, a csípőt mozgasd jól át! Nézzük a gyakorlatokat.

 

Csípő és derékformáló 4 hetes otthoni torna

 

 

  • Heti 4-szer érdemes ezt a gyakorlatsort végigcsinálni.
  • Az első hét: 15 ismétlés mindegyikből 3 körben
  • A második hét: 15 ismétlés mindegyikből 4 körben
  • A harmadik hét: 20 ismétlés mindegyikből 3 körben
  • A negyedik hét: 20 ismétlés mindegyikből 4 körben

 

Először is szorítsunk a térdeink közé egy labdát, hajlítsuk be lábainkat kissé, a kezünkbe fogjunk súlyzót, ha súlyzóval nem megy, akkor nélküle forgassuk a törzsünket jobbra, majd balra. Ütemesen végezd a gyakorlatot, nem kell kapkodni, szépen nyugodtan. Egy jobbra és egy balra fordulás jelent természetesen egy ismétlést!

 

 

A kiinduló pozíciós vállszéles terpeszben állás, a súlyzókat emeljük magasba. Ezután emeljük fel a lábunkat, közben a súlyzókat közelítsük a vállunkhoz. Miközben engedjük le a lábunkat, nyomjuk a fejünk fölé a súlyzókat. Először egyik oldalra csináljuk meg az ismétlésszámot, majd a másikra. Érezni fogod, hogy a lábaid, a derekad, a csípőd és még a vállaid is mozognak, erősödnek!

hirdetes

 

 

Álljunk vállszéles terpeszben ismét, emeljük fel a súlyzót két kézzel fogva mellmagasságba, először jobbra forduljunk a törzsünkkel, majd balra, közben figyeljünk arra, hogy a csípőnk előre nézzen! Természetesen egy jobbra fordulás és egy balra fordulás számít egy ismétlésnek!

 

 

Ismét vállszéles terpeszben kell indítanunk a gyakorlatot. Vegyünk súlyzót mind a két kezünkbe! Először döntsük törzsünket jobbra, majd vissza, ismételjük meg annyiszor, ahányszor kell majd térjünk át a bal oldalra! 

 

Forrás: erezdmagadjol.hu


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Legnépszerűbb cikkeink

Alakformálás Edzésmódok Egészség Egészséges életmód