Az ágyneműmosás valószínűleg az egyik legutálatosabb házimunka, amit heti szinten meg kell csinálni. Az oka, hogy sokan halogatják, az, hogy ahhoz, hogy ki tudjuk mosni le kell húzni, majd vissza kell húzni a tisztát, ezt pedig senki nem akarja gyakrabban megcsinálni, mint szükséges. Sokkal könnyebb egyik hétről a másikra tolni, majd egyszer csak azt vesszük észre, hogy már eltelt egy hónap. Ennek a látszólag ártalmatlan halogatásnak viszont gusztustalan (és veszélyes) következményei lehetnek…
Az ágynemű és különösen a lepedő tisztán tartása az egészség megőrzése miatt nagyon fontos. Éjszaka, alvás közben izzadunk, ez egy természetes folyamat. Ez pedig azt jelenti, hogy az izzadtság és más kevésbé gusztusos dolgok beszívódnak esténként a lepedőbe.
Ha pedig nem mossuk elég gyakran az ágyneműt, ezek az anyagok (testnedvek) a sebekbe, karcolásokba is bekerülhetnek és fertőzéseket okozhatnak. Ha pedig a lepedőt és párnahuzatokat nem tisztítjuk rendszeresen, az anyagokon keresztül a matracba és párnákba is bejuthatnak, amiket sokkal nehezebb kimosni, mint a lepedőt bedobni a gépbe.
Habár a poratkák az elhalt hámsejtekből táplálkoznak, a lepedőre ürítenek, ami asztmát és allergiát is okozhat, ami komoly kockázatot jelent azoknak, akiknek van valamilyen betegsége, pedig egy egyszerű, melegvizes mosás könnyen megoldja a problémát. Ha nem mosod elég gyakran az ágyneműt, a zsírok és különböző nedvek beépülnek a szövetekbe és sokkal nehezebb lesz eltávolítani azokat. Ha valaha érezted már a szekrényből kivéve az ágyneműt azt az állott szagot, az a beleivódott emberi nedvek miatt volt, ami mosás után benne maradt.
Az egyetlen mód, hogy elkerüljük az egészségügyi kockázatot az, ha heti egyszer mindig kimossuk a lehető legmagasabb hőmérsékleten, amit az anyag enged, ha pedig nagyon meleg van, ami miatt jobban izzadunk, vagy valaki beteg, még gyakrabban kellene cserélni és mosni. Most már te is rendszeresen megcsinálod majd, igaz?