Szorongás… Gyakran halljuk, de nem igazán értjük. Milyen hatással is van tulajdonképpen az életünkre? Még ha nem is ismered fel azonnal a szorongás tüneteként, azt lehet, hogy te is érzed, hogy van néhány mindennapos problémád, ami valahogy nincs rendben. Lehet, hogy ugyanúgy jársz munkába, találkozol a barátaiddal, átvészeled a napot, és tulajdonképpen úgy szenvedsz szorongásban, hogy nem is vagy tisztában a hatásaival. Néhány embernek ez lesz a normális állapot egy idő után, és már fel sem tűnik igazából, hogy valami nincs rendben. Ha nehezen hozod meg a döntéseket, amiatt aggódsz, mit gondolnak mások, éjszaka éberen forgolódsz, hiába úgy érzed, hogy nem nagy dolog, de azért érdemes lehet elgondolkodni azon, mi állhat a háttérben, és ha szükséges segítséget kérni.
Az enyhe, vagy rejtett szorongás nincs jelentős hatással a mindennapjainkra, ugyanúgy képesek vagyunk ellátni a feladatainkat, mégis foglalkozni kell vele, mert hosszú távon sokat árthat az egészségnek. Ha időben felismerjük, és kezeljük, megelőzhetjük, hogy annyira rosszra forduljon az állapotunk, hogy az már komoly hatással legyen a mindennapjainkra. Nézzük, mik azok az átlagosnak tűnő problémák, amik azt jelezhetik, hogy valami több húzódik a háttérben.
A rejtett szorongás 7 tünete
Könnyen ingerült leszel
Gyakran, ha feszültnek, ingerültnek érezzük magunkat a helyzetet hibáztatjuk, vagy azt az embert, akiről azt gondoljuk, kiváltotta belőlünk ezt az állapotot, pedig ha sokszor mérgesek vagyunk, az a szorongás egyik tünete is lehet, ennek hatására ugyanis még a legapróbb problémák is nagynak tűnnek.
Könnyen vonsz le következtetéseket
Megnyugtatásra vársz
A szorongás miatt nagyon extrém módon kételkedhetsz magadban, ami miatt azt veheted észre, hogy folyamatosan megerősítésre vársz. Lehet, hogy félsz hibázni, ennek eredményeképp pedig másoktól vársz megnyugtatást.