A legtöbb nő fél a változókorba lépés tüneteitől. Bemutatjuk, hogy melyek ezek és hogyan lehet ellenük tenni!
A változókor tünetei meg tudják nehezíteni a nők életét, és ezek miatt sokan félelemmel várják életük ezen szakaszát. A menopauza a menstruáció végét jelenti, az ezt megelőző néhány év során a vérzés rendszertelenné válik, akár több hónapos kimaradás is lehet. A menopauza azonban akkor válik biztossá, ha a menstruáció egy év elteltével sem jelentkezik.
Általában 48 és 52 év között alakul ki. A legtöbb nő nagyon rosszul éli meg ezt az időszakot, hiszen úgy gondolják, hogy ez a nőiességük végét jelenti, pedig egyáltalán nincs így. A változókor egy természetes biológiai állapot, és csak a termékenység végét jelöli.
Körülbelül minden ötödik nő vallja azt, hogy nem szenved a változókori tünetektől, ők elsősorban az aktív, egészséges életmódot élő hölgyek.
A változókor tipikus panaszai:
- hőhullámok
- érzékenység
- hangulatváltozás
- enyhe hízás
- visszahúzódás
- koncentrációzavar
Mi a legfontosabb lépés?
Első lépésként érdemes felkeresni egy nőgyógyászt, aki a leghozzáértőbb személy ebben a témában, így mindenképp hasznos tanácsokkal tud ellátni.
Mit lehet tenni a tünetek ellen?
Rengeteget tehetünk azért, hogy a változókor problémamentesen éljük meg. Ebben az időszakban, a vitaminokban és rostokban gazdag ételeket ajánlott fogyasztani. Fontos, hogy a rendszeres mozgás az életünk része legyen, hiszen ezzel nem csupán az alakunkért vagy az egészségünkért tehetünk, hanem a változókor tüneteit is enyhíthetjük a segítségével.
A változókor sokkal előbb érkezik azoknak a nők életében, akik dohányoznak, stresszes életmódot élnek, és nem figyelnek az egészségükre. Nagyon fontos, hogy pozitívan gondoljunk erre az időszakra, hiszen ez az élet rendje, ráadásul a tünetek nem mindenkinél észlelhetően, gyakran pedig a közvetlen környezetünk sem veszi észre rajtunk a változást.