Minden nő találkozik ezekkel a problémákkal, de csak kevesen tudják, hogy mennyire egyszerű is valójában a megoldás rájuk! Néhány apró praktika segítségével neked sem jelenthet többé gondot egy-egy folt a ruhádon, vagy egy túl szűk farmer, cipő.
Összement ruha javítása
- A háztartásban is előfordulnak balesetek, így kedvenc, divatos ruhadarabjaink néha rossz helyre kerülnek, és a helytelen szárítási folyamattól összemehetnek. Nem kell azonban rögtön lemondani a ruhadarabról!
- Szerezz egy lavórt, és töltsd meg éppen csak langyos vízzel. Adj hozzá annyi hajbalzsamot (igen, hajbalzsamot :) ), hogy a víz kicsit habos legyen, és a színe zavarossá váljon a balzsamtól. Áztasd bele az összement ruhadarabot, és kicsit nyomkodd át, majd hagyd 15 percig pihenni a balzsamos lében.
- Szedd ki, és óvatosan csavard ki belőle a nagyja vizet (ne tekerd túl erősen, mert attól csúnyán kinyúlhat az anyag.)
- Fektesd rá egy száraz törölközőre, és csavard fel a két anyagot együtt! Ennek a lépésnek a célja az, hogy kevésbé tocsogjon a vízben a ruhadarab, és mégse kelljen erősen csavargatni. Hagyd benne egy jó 10 percig, a hajbalzsam itt tovább puhítja majd az anyagot.
- Ha a törülköző felszívta a nedvességet, egy másik, száraz törölközőre terítve a ruhád kézzel, nagyon finoman nyújtsd addig, míg vissza nem nyeri eredeti hosszát. Így, kifektetve a törülközőn hagyd megszáradni – aztán viseld tovább egészséggel.
Hogy ne csússzon le a cipzár kedvenc farmerodon…
Egyszerű kis tipp, egy kulcstartó karika segítségével, hogy elkerüld a kínos pillantásokat. Ezt a megoldást próbáltam már befőttes gumival is – az sem elvetendő, de kicsit macerásabb a használata.
Bőszárú nadrág betűrése a csizmába
Bár a szűk szárú nadrágok nagy divatját éljük mostanában, azért biztos neked is lapul egy-két bőszárú darab is szekrényben. Ezek nagyon kényelmes és praktikus ruhák, de ha csizmával akarod hordani, meggyűlhet a bajod a nadrág szárával. Ahhoz, hogy a csizma érvényesüljön, azt a nadrágon kívülre kell húznod – és ha csak belegyűröd a farmerod, a bokád vastagnak tűnhet. Ezzel az egyszerű mutatvánnyal azonban orvosolhatod a problémát!
A nadrágod szárát hajtsd fel, és ügyelve arra, hogy ne gyűrődjön, „csavard” a bokád köré. Húzz rá zoknit, és már bújhatsz is kedvenc csizmádba, amely így nagyobb hangsúlyt kap!
Túl szűk farmer tágítása
A túl szűk farmer egészségtelen, kényelmetlen, és még csak nem is esztétikus. Azért ne dobd ki egyből a nadrágot, amelyet kihíztál, hiszen van megoldás!
Első lépésként, nedvesítsd be a nadrágot. A legjobb, ha felveszed és beleülsz egy kád vízbe, különben vizesen szinte lehetetlen lesz felhúzni. Ezt követően a vizes nadrágban kb fél órát kell eltöltened, lehetőleg sok mozgással, nyújtással. Jógázhatsz is :) , a lényeg, hogy minél jobban nyúljon az anyag. Azért vigyázz, fel ne fázz! Fűts be alaposan, vagy csináld nyáron. Ha a nadrágnak nem minden része szűk, jobb ha felvétel után csak a kritikus részeket vizezed be. Ha letelt a fél óra, vedd le a nadrágot és akaszd fel száradni. Ha szükséges, ezt többször is megcsinálhatod. Két-három alkalom után érezhetően bővebb lesz a nadrág, de azért ez nem csodaszer. Ha bele sem tudtál bújni a farmerba előtte, akkor más megoldás után kell nézned.
Izzadságfoltok ellen
Vannak azok az anyagok, amelyek minden csepp nedvességre úgy reagálnak, hogy sötétebb színt öltenek. Persze ezek általában azok az ingek amelyeket izzasztó helyzetekre veszünk fel – mint például egy állásinterjú, vagy egy vizsga, előadás. Ha a nagy nap előtt már érzed, hogy fennáll a veszélye az izzadásnak, és nem szeretnéd a karod egész nap a törzsedhez szorítani, nem kell mást tenned, mint egy tisztasági betétet ragasztani az ingedre, a hónod alá! Ez felfog majd minden nedvességet.