Vagy azért, mert mindent megteszünk annak érdekében, hogy egészségesek legyünk, vagy azért, mert nagyjából 30 másodperc elkészíteni, egyre többen keresnek smoothie recepteket és fogyasztják őket minden nap. Viszont tény, hogy nem minden smoothie ugyanolyan hasznos és nem csak az ízükben van eltérés, de a tápanyagtartalomban is. Ha egy kis narancslevet vagy édes joghurtot teszel a smoothiedba, olyan reggelid lesz, amiben több a cukor, mint egy fánkban. Összeszedtük azokat az alapanyagokat, amiket tényleg érdemes használni és minden igényünket kielégíti, megmutatjuk, hogy tehetsz egy smoothiet olyan egészségessé, amennyire csak lehet!
Reggelire
Reggel érdemes rostban, egészséges zsírokban és proteinekben gazdag összetevőket használni, ami sokáig telítettségérzetet biztosít. A rost segíti az emésztést, az egészséges zsíroktól lassabban ürül ki a gyomor, a protein pedig csökkenti az éhségérzetet. Tegyél bele egy bögre proteinben gazdag zabtejet, 1 banánt, fél bögre elkészített zabot, 1 evőkanál mogyoróvajat, fél evőkanál chia magot, egy kis fahéjat és spenótot.
Edzés után
Ilyenkor olyan alapanyagokat érdemes használni, ami gyulladáscsökkentő hatással bír és amiben sok a protein, ami segíti az izmok épülését és gyógyulását is. Háromszor annyi szénhidrát legyen benne, mint fehérje, mert ez az arány segít feltölteni a testet, elősegíti az izomépítést, valamint segíti az izmok regenerálódását a megterhelés után. Használj egy bögre zabtejet, ¾ bögre meggyet (fagyasztott is jó), fél banánt, 1 evőkanál kendermagot, ¼ teáskanál kurkumát, és egy csipet borsot is tegyél hozzá, ez segít aktiválni a kurkuma gyulladáscsökkentő hatását.
Immunrendszer erősítésre
Ehhez olyan alapanyagokat kell használni, ami gazdag antioxidánsban és C- és E-vitaminban, omega-3-ban, probiotikumokban – ezekről mindről köztudott, hogy nagyon jót tesz az immunrendszernek. Az antioxidánsok csökkentik a gyulladást, az omega-3 jót tesz az immunsejteknek, a probiotikum pedig a gyomornak, beleknek és a jó baktériumoknak kedvez. Keverj össze 1 bögre ananászt, 1 evőkanál citromlevet, ¼ avokádót, fél evőkanál lenmagot, kevés gyömbért (frissen a legjobb), és édesítetlen, probiotikumban gazdag joghurtot egy dobozzal.