Lehetetlennek tűnik lényeges változásokat elérni a környezetvédelem terén? Visszafordíthatatlannak tűnik a helyzet? Talán van remény, hogy nem az, csak valóban tenni kell érte. És nem elég az, amit mi magunk megteszünk, hanem kormányzati szinten is foglalkozni kell a problémával. Erre tökéletes példa az, hogyan vált Ruanda a Föld egyik legtisztább országává néhány év alatt.
8 változás, aminek köszönhetően Ruanda a világ egyik legtisztább országa lett
Műanyagszatyrok betiltása
Hogy vált Ruanda a Föld egyik legtisztább helyévé? Egyetlen egyszerű lépés hatalmas változást jelentett, még pedig az, hogy 2008-ban betiltották az egyszerhasználatos műanyagszatyrokat, mivel úgy találták, hogy nagy fenyegetést jelent a mezőgazdasági termelésre, a vízszennyezésre, és a vízivilágra. De az ország nem állt meg az egyszer használatos bevásárlószatyroknál. Betiltotta a műanyag csomagolóanyagokat is, és ma olyan szatyrokat használnak, amik biológiailag lebomló anyagból készülnek, ideértve a papírt, és banánleveleket.
A legtisztább főváros
Ruanda nagyon komolyan veszi a problémát, valójában bárki, aki megszegi a tiltást, pénzbírságra és még akár börtönbüntetésre is számolhat. De ez a következetesség kifizetődött, ugyanis nagy részben a műanyagmentességnek köszönhetően a főváros egyike Afrika legtisztább városainak. Ennek pedig egyik oka, hogy nem sajnálja a beruházást és fejlesztéseket annak érdekében, hogy még tisztább legyen, és óvja a környezetet.
Új lehetőségek a vállalkozók számára
A jó vállalkozók meglátják, miben van hiány a termékek és szolgáltatások terén, és újakat találnak ki, hogy kitöltsék az űrt. Ez pedig jó a gazdaságnak és a környezetnek is. Miután kitiltották a műanyagokat, új alternatívákat kellett kitalálni a csomagolóanyagok helyettesítésére. A befektetők meglátták a lehetőséget és létrehoztak egy új iparágat erre, mint például a műanyag újrahasznosító üzemeket.
Tisztább… és több a gorilla
Nem csak a környezeti erőfeszítések segítettek abban, hogy Ruanda az egyik legtisztább ország legyen a Földön, de az a változás is a hozzáállásban, hogy kormányzati szinten is segítik a gorillákat. Ez pedig működik, hiszen egyre nő a számuk!