Mindannyiunknak vannak olyan tulajdonságai, amivel életünk során legalább egyszer, de lehet, hogy többször is eltaszítjuk magunktól az embereket. Ilyen az emberi természet, és nincs rajta semmi szégyellnivaló. A puszta felismerés, hogy egy, vagy akár több olyan tulajdonságod is van, amit el kellene hagyni, már az első lépés, hogy kizárd ezeket a viselkedésformákat az életedből és hagyd, hogy helyettük pozitívak lépjenek a helyükbe. A legtöbbször az emberek nincsenek is tudatában, hogy ellöknek maguktól másokat. Ennek több oka is van, és ez a cikk arra koncentrál, mik ezek, hogy ismerheted fel, és mit tehetsz helyette, hogy te magad is boldogabb legyél, és a körülötted élőkkel is jobb legyen a kapcsolatod.
6 viselkedésforma, ami taszítja az embereket
Önzés
Afelől nincs kétség, hogy sokkal több figyelmes, előzékeny ember férne el a világban. Az önzetlenség egy kis formája is nagy hatást gyakorolhat, és segíthet, hogy azokat, akiket szeretsz, megtartsd az életedben. Az emberek intuitív lények, és érzékelik, ha valamit önzőségből teszel. Azért, mert valaki segít, nem jelenti azt, hogy ki kellene használnod. Hogy boldog életet élhess, és megtanuld hogyan élj és boldogulj másokkal, szükséges, hogy tudj adni úgy, hogy cserébe nem vársz semmit. Ironikusan, ha elvárás nélkül adsz, sokkal többet kapsz vissza, mint gondolnád.
Önteltség
Ha öntelten, felfuvalkodottan viselkedsz, nem meglepő, ha az emberek eltolnak maguktól, legyen szó bármilyen szituációról. Senki nem szereti egyik történetet a másik után hallgatni, hogy milyen ügyes, tehetséges és tökéletes vagy. Nem az a gond, ha beszélsz magadról, ha okkal teszed és hiteles is. Sokkal könnyebb megállapítani, hogy minek van alapja és minek nem, mint gondolnád. Nem számít, mi folyik a médiából, egy olyan ember sincs, aki a világon mindenkinél jobb, és minden csak róla szól. Sokkal jobb, ha átadod másoknak a reflektorfényt és feláldozod a saját szereplési vágyadat annak érdekében, hogy egészségesebb, hosszan tartó kapcsolataid legyenek. Tanulj meg helyesen kommunikálni, és figyelni mások igényeire.