Gyerekként a barátkozás könnyedén megy, egyszerűen csak leülünk valaki mellé az osztályban és megbeszéljük, hogy legjobb barátok leszünk. Azonban, ha belépünk a 30-as éveinkbe, új kapcsolatokat építeni sokkal nehezebb, mint valaha…
A hely nagy szerepet játszik
Felnőttként valószínűleg kevesebb olyan barátunk van, aki a közelünkben lakik, egyszerűen azért, mert érettebbek vagyunk és tudjuk, hogy csak azért, mert valaki alattunk lakik, vagy közel van egymáshoz a postládánk még nem leszünk barátok.
A családi kötelességek sok időt felemésztenek
Sokan a 30-as éveikben alapítanak családot, gyerekeik vannak vagy egyszerűen több időt töltenek otthon. Emiatt pedig sokkal nehezebb elmenni valahova és új embereket megismerni, főleg olyanokat, akik ugyanannyi időt tudnak a kapcsolatba fektetni, mint mi.
Már máshogy látjuk a minőségi barátokat
Azok a napok, amikor találkoztunk egy lánnyal egy bulin és barátság lett belőle, már rég elmúltak. Nem azért, mert már nem kedveljük az így megismert embereket, egyszerűen már más prioritás van jelen a kapcsolatainkban és ettől több kell, hogy valóban mély barátságokat alakítsunk ki.
Könnyebb magadra fókuszálni
Be kell, hogy ismerjük, ahogy telik az idő, egyre inkább saját magunkra koncentrálunk. Fontosabb lesz az egészségünk, céljaink, amibe sok időt és energiát kell fektetni és már nem az a lényeg, hogy a barátnőnk minden alkalommal kisírhassa magát a vállunkon, amikor szakít valakivel.
Ismerkedés hiánya
Nincs rá idő
A munka és a takarítás mellett, nem sok idő jut a barátkozásra. Nem sok szabadidőnk van, hiszen gondoskodnunk kell magunkról, családunkról, egy barátság pedig csakúgy, mint egy párkapcsolat sok munkát igényel.
Megjelennek a félelmek
Akár legyen egy új munkatárs vagy valaki, akivel mindig találkozol, ha kutyát sétáltatsz, sokszor félünk kezdeményezni, hiszen attól tartunk, hogy visszautasítja a közeledésünket.