Mosolygás fejlődése a babáknál

helloladies.hu

IRATKOZZ FEL

CSATORNÁNKRA

Az első csodaszép mosolygások valójában csak egy reflex következményei a kisbabánál, bármennyire is szeretnénk azt hinni, hogy ezek nekünk szólnak. De a következő 12 hónapban a baba elkezd mosolyogni, mert így kifejezi az örömét, kommunikál veled, és végül elkezd fejlődni humorérzéke.

0-6 hét: Reflex mosoly


Nézed az újszülött babádat, miközben vigyorogva alszik. Majd meglátod, ahogy összerándul, - ez a mosoly? Alvás alatt a baba testében élettani változások mennek keresztül, amelyek aktiválnak bizonyos reflexeket, és az egyik ilyen a mosoly. Ez csak egy fizikai reakció, nem érzelmi jel.

 

6-8 hét: Érzékeny Mosoly


Ahogy a baba növekszik, hogy majd elkezd mosolyogni olyan dolgokon, amiket kellemesnek talál például: hangok és arcok. De ne várjunk túl sokat ebben a szakaszban. Mosolya csak az érzékszervi tapasztalatok reakciója. Adj a kisbabádnak rengeteg lehetőséget, hogy tanulmányozza az arcodat, miközben beszélsz vele! Kövessétek a kifejezéseket, és ő is elkezd utánozni!

 

2-3 hónap: társadalmi mosoly

hirdetes


Egészen idáig a baba mosolya egy belső reakció volt.  Már nem az. Ebben az időszakban már csatlakozni akar ő is.  Mosolyog, amikor téged meglát és reagál, ha furcsa hangokat hallatsz. Emlékszik rád.  Bár nem fog mindig mosolyogni, elkezd rájönni, hogy másfajta érzelmeket is ki tud fejezni.

 


6 hónap: Megkülönböztetés nélküli mosoly


Minden baba a saját tempójában fejlődik, s vannak, akik sokkal vigyorgósabbak, mint mások. Ebben a korban a kisbaba már elkezdhet mindenre és mindenkire mosolyogni, amikor látja, hogy ugyanezt a reakciót kapja vissza. A mosolya jelentősebbé válik. Lehet, hogy azért mosolyog, mert megtanult valami új dolgot, lehet, hogy azért mosolyog, mert téged lát.

hirdetes

 

 

Körülbelül 9 hónap: válogatós mosoly


Ez az időszak, amikor a kisbabád rájön, hogy számára különleges vagy, megkülönböztet másoktól, s szereti, ha mindketten mosolyogtok. De ennek az időszaknak van egy hátránya is: abbahagyja az idegenekre való mosolygást. Ez számodra kiábrándító lehet, mert úgy véled, hogy a kisbabád nem működik rendesen. De hidd el ez a fejlődés jele, hogy már megkülönbözteti az arcokat.


12 hónapos kora körül - homorérézék fejlődni kezd


Ahogy a baba nyelvi készségei fejlődnek, elkezd kialakulni a humora is. Nevetni kezd, ha valami furcsát lát, hall, vagy érez, s azt akarja, hogy a te reakciód is a nevetés legyen.

Forrás: http://www.parents.com/


Ha tetszett ez a cikk, oszd meg ismerőseiddel, kattints ide:

Ezek is érdekelhetnek

hirdetes

Még több cikk

2024-10-09

3 legaktuálisabb téma, amivel felkeresik a pszichológust a páciensek

A szorongás, kapcsolati problémák és identitásválság a páciensek három leggyakoribb témája, amivel a pszichológust felkeresik. Ismerd meg a megoldási lehetőségeket!

2024-09-25

5+1 tipp, amivel enyhítheted a menstruációs fájdalmaid

Szenvedsz a menstruációs fájdalmaktól? Fedezd fel ezt az 5+1 tippet, amelyek természetes módon segítenek enyhíteni a görcsöket és javítják a közérzetedet!

2024-09-18

Őszi csapatépítő programot kerestek? Vár titeket is a Szigetköz!

Őszi csapatépítő programot kerestek? A Szigetközben vízi túrák, kerékpározás, horgászat és kalandparkok várnak titeket, hogy összekovácsoljátok a csapatot természetközelben!

2024-09-16

Ezekre a kezelésekre lesz szükséged, ha hormonzavart diagnosztizál az orvosod

Fedezd fel, milyen kezelésekre lehet szükséged, ha hormonzavart diagnosztizálnak nálad! Gyógyszeres terápia, hormonpótlás, életmódbeli változtatások és sebészeti lehetőségek.

2024-09-10

Nőként orvosi pályára készülsz? Ez az 5 szakág sok lehetőséget tartogat!

Fedezd fel az orvosi pálya izgalmas szakágait nőként! 5+1 terület, amely sok lehetőséget kínál: családorvoslás, nőgyógyászat, pediátria és még sok más.

2024-10-30

A mindennapi csodák ünneplése: új trendek a családi eseményekben

A családi események megünneplése az utóbbi időben számos izgalmas trenddel gazdagodott, amelyek megváltoztatják a hagyományos ünneplések formáját és tartalmát.

Legnépszerűbb cikkeink

Anyaság Baba Család Érdekességek Fejlesztő gyerek Gyereknevelés Gyermeklélektan Kisbaba